Şiir seviyor musunuz, bugün en sevdiğim şiirin yazarı vefat etti.

Ihlamurlar çiçek açtığı zaman. Bu akşam aşırı şiir okuyasım var. Sizi etkileyen şiirleri yazar mısınız?

Atlari ruzgar kanat haric siirden nefret ederim.

  • stavro  (17.10.18 19:14:56)
Ihlamurlar çiçek açtığı zamanı okuyana kadar benim de pek aram yoktu. Teşekkürler.

  • for day to break  (17.10.18 19:18:20)
Beni derinden etkileyen şiirler hariç hayır, şiirle pek aram yok. Hele Turgut Uyar gibi "Bugün hava şahaneydi, mavi huy bende", "Ah ne güzel sarı çiçek gibi maviler delisiyim, maviler de olmasa perişandık", "Maviye dalacaksın, içine çekeceksin" gibi şiirler bana komik bile geliyor. Kafiyesiz, redifsiz ya da Nazım Hikmet tarzı, klasik tarzda yazılmamış şiirler hiç ilgimi çekmiyor. Özdemir Asaf bir nebze daha iyi bence.

  • m e b  (17.10.18 19:28:25)
Şiiri çok severim. meb'e bir noktada katılmakla birlikte (İkinci yeniye ben de pek ısınabilmiş değilim) genelde ayırmam şiiri, okurum, çok beğendiklerimi not ederim. Yalın dille yazılan şiirler daha çok hoşuma gidiyor.

Misal sevdiklerimden

Simsiyah
Bembeyaz
Bomboşum
İster siyah tebeşirle çiz
İster beyaz tebeşirle
Nafile
  • buff  (17.10.18 19:40:55 ~ 19:43:10)
Severim. Dinlerim, okurum, nadiren kendi çapımda yazarım. Didem Madak sayesinde başladım ve sevdim şiir okumayı. Samson ve Dalila'nın gönlümde yeri ayrıdır. Onun haricinde Yavuz Bülen Bakiler'in Sen sen sen şiirini ara sıra okurum çok hoşuma gidiyor.

  • noraliya  (17.10.18 19:56:29)
Didem Madak
Edip Cansever
Furuğ Feruhzad
Ahmet Erhan

Bunlar olmazsa olmazım benim.
  • kablelvuku  (17.10.18 20:14:16)
İk rayı gibiyiz bir tren yolunun
Neyi değiştirir yakın olması, son istasyonun?

Şöyle iki satırla iki günlük olayı anlatıyorsa bende seviyorum.
Ama İbrahim Sadri gibi
bugün soğan yedim, televizyonda çizgi film vardı biraz ona baktım
Gibi saçmalıklar, doğruları da götürüyor.
  • etna  (17.10.18 20:15:29)
Adnan Yücel-Suskunum Sana
Metin Eloğlu-Lokman Hekimin Sev Dediği
Nazim Hikmet-Severmisim Meğer
Metin Altiok-Ben simdi biraz
Ahmed Arif- Acar kan kirmizi yediverenler
  • biravekahve  (17.10.18 23:13:52)