türk kahvesi mi yoksa expresso ,latte mi ?

ya türk kahvesi makinesi alacağım ya da expresso makinesi.
expresso makinesinde latte vs bir çok kahve çeşitini deniyebiliyorum sanırım.

kahve çay tarzı şeyleri çok tüketiyorum.türk kahvesi alırsam günde 10 bardak içerim.o yüzden expresso makinesi alsam daha mı ucuza gelir ? onda da sütle köpük yapıp içerim çünkü diğer türlü çok acı geliyor.

ne diyorsunuz , seçimimi neyden yana kullanayım ?
ekonomik ve sağlıklı olacak şekilde.

Günde 10 bardak kahve mi içilir hocam aman diyim, sırf bu yüzden espresso diyorum ben.

  • sys coyg  (16.10.18 01:18:42)
günde 10 bardak kahvenin daha doğrusu su içmeyip bu ihtiyacı diğer şeylerden karşılamanın hiç bir sağlıklı yönü yok. ben çok mu farklıyım? değilim ama sağlıksız. ben şeker kullanmam bir de 1 bira bardağına bir tam tatlı kaşığı türk kahvesi koyar üstüne su çeker öyle açık bir şekilde içerim.

eskiden filtre kahve kullanırdım ama onun da ağır geldiğini farkettim.
  • killerbee  (16.10.18 01:29:07 ~ 01:30:08)
bence türk kahvesi makinası al, ucuz olanından. bir süre sonra gastrit ve reflü sıkıntıları ortaya çıkacaktır. mide ağrıları başlayacaktır. zaten o zaman bırakırsın kahve olayını, en azından çok para vermemiş olursun.

  • giovanne  (16.10.18 10:42:10)