Ticari banka hesabına tanıdıktan yanlış gelen para

Selamlar,

Adi ortaklı bir ticari banka hesabımız var. Kardeşim bana para gönderecekken evde o hesabın cüzdanını bulup o hesaba yani iki ortaklı ticari hesabımıza gönderiyor aksilik olacağo varmış bunu da kira ödemesi diye gönderiyor.

Şimdi sorularım şunlar, müşterilerden ödeme aldığımız bir hesap bu. Kişisel bir para göndermenin ve kira ödemesi diye para gelmesinin (1 kerelik) maliyeci vergisi abiler tarafından bir sıkıntısı olur mu? Bir de kira ödemesi diye gönderilmesinin bir sıkıntısı olur mu?

Eğer olursa nasıl bir yol izlemeliyiz? Parayı aynen geri mi gönderelim?

Parayı yanlış ödeme iadesi açıklaması ile aynen geri gönderin. Hiç bir sorun olmaz.

  • talasas  (15.10.18 21:02:15)
Fatura sıkıntınız yoksa gönderen adına bir fatura kesebilirsiniz de, kira yazması çok önemli değil çünkü elle yazmamıştır bankanın seçenekleri arasında var kira ödemesi, yanlışlıkla seçildiği belli olur.

Hatta xxx isimli makinanın/aracın kira bedeli diye de fatura ederseniz hiç sıkıntı olmaz.

Parayı geri göndermek en temizi ama.
  • John Bloor  (16.10.18 08:45:53)