Schengen Vizesi 6 aylık hesap dökümü sorusu

merhaba herkese, ben yakın zamanda schengen vizesine başvuracağım. öğrenciyim. ancak şöyle bir problemim var; benden son 6 aylık hesap dökümü isteniyor. elimde iki hesap var. bir hesabımda para vardı ve bu parayla dolar aldım ve paramı şu an dolarda tutuyorum. içinde para olan hesap (yani dolar hesabı) 6 aylık değil, yeni bir hesap. şimdi başvuru yaparken de içinde para olan hesabı göstermek istiyorum ama hesabın 6 aylık bir geçmişi yok. ne yapmalıyım??

öğrenciysen kendinin değil sponsor göstereceğin kişinin hesap dökümünü vermen gerekiyor.

  • nrmnm  (15.10.18 15:30:03)
bahsettiğim hesap annemin hesabı söylememişim yukarıda

  • Ranchoddas  (15.10.18 15:48:34)
Burada amaç "parasız pulsuz adam bizim ülkemize gelirse, mülteci olur, geri dönmez" dedirtmemek. O yüzden 6 aylık olmasa da olur. Çok kafaya takma bu hesap meselesini. Benim bankada param ver diye yeni de olsa var olan bir hesabı kullanabilirsin.

İnsanlar birbirlerine para transfer edip, bankadan belge alıp parayı geri gönderiyorlar... ve vize alıyorlar.
  • ucanokuz  (15.10.18 15:48:34)
Ben olsam iki hesaptan da 6 toplamda 6 aylık dilimi tamamlayacak kadar dökümü alır verirdim. Kabul ederler belki öyle.
Yani şu an eski hesap boş olsa da 6 ay öncesinden başlatıp bir döküm, dolar olan yeni hesaptan da kaç ay geriye gidebiliyorsa o kadarını.

  • dento  (15.10.18 16:25:25)