50 üründe %10 indirim ne zaman başlayacak?

Sb.

Ayrıca bu indirimler (ki indirim yapılacak kalemler doğrudan enflasyon sepetindeki ürünler olacak) daha şimdiden %24ün üzerinde olan yıllık enflasyonu düşürür mü?

önce kamu alacak faizine doğrudan cumhurbaşkanı imzası ile yaptıkları zammı bir geri çeksinler, gerisine sonra bakarız.

  • babilbaligi  (12.10.18 12:05:22)
hocam pazartesi başlasa gidip 5 koli mal mı alacaksın? abi peşin alcaz bi %10 yap desen zaten yapar adam.

amaç kasım, aralık enflasyonu düşürrerek memura vs daha az zam yapmak.
  • dedim dedim de kime dedim  (12.10.18 12:14:46)
memur ve emekli zammını düşük tutmak için yapıyorlardır kesin. yüzde 10 inenler, ocaktan sonra yavaş yavaş yüzde 15 artar

  • barankovan  (12.10.18 12:31:40)
hangi 50 ürün olduğunu bilen eden var mı?

tamamen bişi yapıyoruz diye uydurulmuş aslında hiç bir şey yapılmayan bir kampanya.,

esnaf partisi esnaflara karşı bir hamle yapamaz.

nusret filan %10 indirmiş ama bak.

bi web sayfası yapmışlar orada bile yazmıyor bişi.
  • n62  (12.10.18 14:34:23 ~ 14:36:54)
peçete, kağıt havlu, çöp torbası, kuru maya, körü baharatı, oda spreyi gibi dehşet önemi olmayan, temel ihtiyaç gıda maddelerinden oluşmayan ürünler olduğunu düşünüyorum.

yani et ve süt ürünlerine bir indirim olacağını düşünmüyorum. şarbon dediler et fiyatları nispeten düşmüş olabilir(yemediğim için bilmiyorum) öte yandan tavuk ürünleri çok yükseldi diye haberler duydum, tavuk göğsünün kilosu 30 tl diye boy boy haberler çıktı.

şimdi şöyle düşünelim, kim bilir son 6 ayda doğalgaz, elektrik ve suya kim bilir kaç defa zam yapıldı?

madem sen vatandaşını düşünüyorsun, niye o zaman bunlara zam yapıp göstermelik 50üründe yüzde 10 indirim diyorsun?

onu geçtim.

dolardan önce 2.25 olan bim malı bir çikolata(halley çakması), bu gün 5.90 şimdi 5.90 üzerinden yüzde 10 indirim yapsa ne karımız olacak?

2 bilemedin 3 ay önce 2.25 di bu? bu oranı aşağı yukarı tüm gıda maddeleri için düşün bak. yüzde 10 değil ancak yüzde 100 yapması gerekir onda da 50 üründe dğeil herşeyde.

özetle hiç boşuna uğraşma, ümitlenme de.
  • killerbee  (12.10.18 14:54:38 ~ 14:58:13)