Kediciğe Yuva Bulalım

Erkek Tuxedo (Smokinli) kedi 2-3 aylık olup hasta halde üniversite hastanesi bahçesine terk edilmiş bulundu ve bir daha asla terk edilmeyeceği yuvasını arıyor.
2.kedi olabilecek kadar uslu ve sevgi dolu, oyuncu, mırmırları hiç bitmeyen bir yavru. Aşıları yok. İç-dış parazitleri tam. Sadece ishal ve ateş için tedavi gördü. Kum eğitimi var, kuru-yaş mama ikisini de yiyor. Ona sevgisini gösterebilecek, iletişimde kalmak şartıyla, ömürlük bir yuva arıyoruz.

Yer: İstanbul/Küçükçekmece

Edit: Fotoğraf değiştirdim. İlkinde büyük çıkmış ama aslında çook minik :(

kediye yuva bulmak çok zor bir iş.

yani kaç oldu burada görüyorum, söylemeden geçemiycem.

şimdi biz ülke olarak 4 mevsim bir sürü kedi yavrusu görebilen bir milletiz. yani buradan bakınca bile kedi almak isteyen insan, çok değil 500 metre çapında bile dolaşsa bi sürü kedi yavrusu bulabiliyor.

ikinci olarak takipte kalmak şartıyla olayı beni biraz huzursuz ediyor. belli ki iyi niyetli olarak düşünüyorsunuz tabi haklsınız ama ne bileyim enteresan geliyor bana yani. kedinin sorumluluğunu almak neyse bir de ona aldığım kişiye sorumluluk hissedip gerilicekmişim gibi. bu aşağıda yazdığım şeyleri üstüne alınma seninle alakası yok ama dikkatimi çektiği için yazma gereği hissettim.

geçen de burada gördüm, kedi veriyor bir arkadaş scottish mi ne pek anlamam, 1400 liraya sahiplendiriyor.

şimdi bu satmak değil de nedir? ev aldın da içini yaptırdın satış fiyatına mı ekliyorsun? bu mu yani olay? neyini sahiplendiriyorsun sen o zaman ? bildiğin satıyorsun. moderasyonun da gözünden kaçmış olacak, yoksa müsade etmezdi böyle birşeye.

eğer cerrahpaşadan bahsediyorsan üniversite hastanesi diye, orada bir sürü kedi var, sürekli her gün gelip besleyen insanlar da var, onları da tanıyorum.

imkanım olsaydı kedi köpek alırdım, önceden çok uzun süre baktım kedilere ve köpeklere sonra farkettim ki, ülkede hiç bişey düzgün olmadığı gibi veterinerlerin de alayı mama satıp aşı yapmaktan ibaret. çok değil 2 3 ay evvel arka ayakları tutmayan bir kedi buldum, 15 gün sabah akşam veterinere gitmesine rağmen, veterinerin bir idrar yolu enfeksiyonunu bile tedavi edebilecek kapasitesi olmamasından ve ufak bir şehirde yaşadığımdan başka alternatif olmadığından 15 gün sonra öldü kedi.

bu kadar olumsuz şey varken, takipte kalmak falan bence zor iş o.
  • killerbee  (09.10.18 16:56:32 ~ 17:01:03)
İlan aslında iş yerinden bir arkadaşımın. Ben de takipte kalma kısmı için benzer yorumları yaptım ama der ki alan kişi bakamayacak olursa tekrar sahiplendirelim sokağa gitmesin... bence mantıklı bir açıklama :) üniversite sanırım itü idi, bahçede kalsaydı da dedim ama titriyormuş ve ilgilenilmemiş...

  • aslinda sana ne  (09.10.18 17:34:57)