gdansk mı krakow mu?

Merhabalar,

Polonya'nın Gdansk şehrine uçup 4 tam gün ülke sınırlarında geçireceğim; bir günü Auschwitz'e ayırıp, diğer günleri Gdansk ve Krakow'da şehri gezmeye ayırmayı düşünüyorum fakat ağırlığı hangisine vermeliyim bilemedim. Gece otobüsü ile geçeceğim için günler yanmayacak.

Sizce 2 günü Krakow'a mı ayırmalı yoksa Gdansk'a mı (kalan 1 günü de diğerine).

Daha zorlayıcı bir alternatif: İkisine de birer gün verip kalan günü de Wroclaw'a mı ayırmalı?

Teşekkürler şimdiden.

Not: Ben hızlı yürür hızlı gezerim (Oslo 2 günde bitmişti ki 1 günü tümüyle müzeye ayırdım) ama yanımda gelecek arkadaşla ilk defa seyahate çıkıyoruz, onun hızından emin değilim.

krakow daha iyi, danzig’de nazi konusu dışında pek bir şey yok, krakow daha tarihi. bence hepsine birer gün yeter.

  • medievalman  (07.10.18 18:33:26)
krakow

  • prasinos  (07.10.18 18:41:50)
gdansk'ta 2 ay, krakow'da 1 gün kaldım. gdansk ile dip dibe olduğu için gydnia ve sopot'u da gezdim.

krakow'da sadece tarihi binalar ve turist kalabalığı görürsün ki avrupa'nın tamamında var zaten. gydnia, sopot, gdansk yani tricity'de hem tarih, hem sahil, hem turistik her türlü yer, yaşamak için kusursuz imkanlar, harika fizikli insanlar hem de bunlar nasıl kusursuz bir bölge oluşturur onu görürsün. turist krakow'a göre hiç yoktur, saf polonyalı göreceksin.

şansım olsa tekrar tekrar tricity'e giderim.
  • diffarentiationation  (07.10.18 18:54:17)
Krakow, hatta Polonya'ya gitmisken ben sizin yerinizde olsam Salt Mines'a da bir gun ayirirdim, oldukca etkileyici cunku.

  • crown  (07.10.18 18:56:20)
krakow da yapılacak 2-3 şey var auschwitz-tuz madenleri ve genel şehir turu hepsi 1 er gün alır şehir turu yarım gün falan sürer. tuz madenleri baya güzel kaçırma derim

  • basond  (07.10.18 20:34:39)
Krakow (2) gün: Auschwitz ve Wieliczka tuz madeni bir gün; Wawel kalesi, Sukiennice, Bazilika, meydan, Yahudi gettosu, Kazimierz, Harry Potter cafe bir gün.

Trojemiasto (2) gün: Gdansk bir gün, gemi turu yapın, dönmedolaba binin, şehir turu yapın. Akşam Sopot'ta partileyin. Gdynia'nın doğası çok hoş ama yarım gün yeterli.

Wroclaw için üzgünüm, sığdıramadım.
  • Lim5  (07.10.18 23:47:44)