Ortak ağda bağlanan diğer kişileri görmek?

Evde adsl bağlantım 5 mbps'ı geçmiyor diye apartmanın ortak olan wifi ağına katıldım, 200 mbps hızındaymış, 15-16 kişi kullanıyor dedi, fakat daha 15 mbps üstünü görmedim, o da yani bir 0 bir 15 sinüzoid şeklinde.

Kaç aktif kullanıcı var, kullanıcı başı kaç mbps kullanılıyor bakabilir miyim?

Bir de etik değil de merakımdan soruyorum, ben admin olmadan heralde öbür kullanıcıların bağlantı hızını limitleyemem?

modem arayüzüne girmen lazım

  • jugador  (05.10.18 11:44:30)
Tarayıcıdan 192.168.1.1 adresine girer ve ekran görüntüsünü buraya gönderirsen daha fazla yardımcı olabiliriz

  • duseyazar  (05.10.18 11:58:25)
1.1, 0.1, 1.254 gibi adresleri denedim fakat hiçbirine giremedim. Ağ sahibinin ben olmadığımı hatırlatırım.

  • mirafiori  (05.10.18 12:14:53)
onu öğrenmek için
başlat çalıştır cmd

ipconfig /all

yazıp enterlayın. orda default gateway ya da ipv4 adresinden belli olur arayüze nerden gireceğiniz.
  • jugador  (05.10.18 12:22:36)
android de fing diye bir uygulama var o gösterebilir

  • Sir Anthony Hopkins  (05.10.18 13:09:01)
@jugador

ipconfig'de çıkan ip'ye gidince login sayfasına atıyor, modem kontrol paneline erişmek mümkün değil sanırım. WPA koruma yok ağda, açık ağ login yapılıyor.
  • mirafiori  (05.10.18 18:48:15)
işte login bilgilerini bilmen gerekiyor arayüze girebilmen için.

eğer modemin modeli falan görünüyorsa default bilgilerle giriş yapmayı deneyebilirsin.
  • jugador  (05.10.18 18:53:42)
Login sayfası dediğim, açık bir wifi'a girince çıkan sayfa, havalimanlarında falan olan, modemin arayüz sayfası değil. Oraya şimdi admin pass gibi standart şeyleri yazmayı denedim de tutturamadım, değiştirmişler heralde.

  • mirafiori  (05.10.18 20:52:11)
Böyle ortak kullanılacak bir ağ için kimse yönetimsel erişim şifresini varsayılan bırakmaz. O yüzden boşuna uğraşmayın derim. Onun yerine bahsedilen fing i bi deneyin. Ağ daki tüm ip aralığına tarama yapıp aktif bağlı aygıt sayısını az çok görebilirsiniz. Ping e cevap verme ayarı açık aygıtlarda tabi. Ya da linux te oluyordu belki win 10 da yeni komut modunda olur broadcast adresine ping atın. Ping 192.168.1.255 /b gibi idi parametre. Fing le hemem hemen aynı sonucu verir pc üzerinden denersiniz telefon yerine.

  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (05.10.18 22:14:55)