Askerlik ve teslim

Sevk tarihim ayın 9unda ama ben 8inin gecesi saat 8-9 gibi teslim olabilir miyim.
Boşuna otel parası vermeyim diyorum.
İnzibatı otogarda bulabilir miyim o saatte yoksa birliğe mi gitmek gerekir ?
Önemi var mı bilmiyorum Amasya’da ve bedelli askerlik.

Olursun. Türk ordusu kendisine sığınan kimseyi açıkta bırakmaz kardeşim. Şanlı ordumuzun bir neferi olma yolunda muvaffak olursun umarım. Gazan mübarek olsun

  • Delay Fuze  (03.10.18 18:53:31)
Ben de 8 inde teslim oluyorum. Sevk belgesini aldığımda askerlik şubesine gittim teslim olacağın gün mesai saatlerinde katıl dediler.

  • guardiands  (03.10.18 19:08:06)
Merkezden uzak inzibat o saatte yoksa sabaha giderim o zaman

  • kararsızataletfilozofu  (03.10.18 23:27:49)
inzibat götürmez ya. kendi imkanlarınla gitmek zorunda kalabilirsin( doğu değilse) doğuysa kendini inzibatın kollarına bırak.

bir daha silmeyeyim de amasya'da kimse seni almaz kardeş. güvenlik tehlikesi yok, bir şey yok. suç işlememişsin, kaçak değilsin.

erken girersen(sevkten de önce) erken çıkmak bu durumda geçerli olmaz. olabilecek tek şey, senin gibi birisi yoksa yemin töreninde( bedellilerde var mı bilmiyorum) kıtaya en erken katılan asker diyerek plaket vari bir şeyler verirler.
  • blue eyes white dragon  (03.10.18 23:50:36)
celp dönemlerinde genelde otogarlar ve havalimanlarında 24 saat asker nöbeti bulunur. gelen askeri kaçırmadan nizamiyeye sokmak için. ben kıbrısta ercan'a gitmiştim böyle bir kere. bulduğumuzu alıyorduk.

  • Tears of Devil  (03.10.18 23:59:16)
Tears kanka o Kıbrısa özgü. Ben adanın ktm sorumlusuydum. 28 hariç herkes bizim tabura getirilirdi. Biz de arayıp askerinizi alın derdil birliklere.

  • Delay Fuze  (04.10.18 01:59:13)
Otogarda işim şansa bağlı bakarım inzibat varsa sorarım götürcek mi diye yoksa otelde kalıp kahvaltı yapıp geçerim birliğe.
Amacım erken tezkere almak değil otele masraf yapmamaktı zaten.
Gece birliğe gitsem ne işin var sabah gel durumu olur mu ?
  • kararsızataletfilozofu  (04.10.18 14:02:32)
ayarlarlar ya. İlkel dünya orası, apple store değil. Randevu al gel demezler. Bi şey olmaz kardeşim boş yere masraf yapma. Sadece bi gün önce katılmış olacaksın. Yerin falan zaten hazırdır orada. Çarşaf yastık bulurlar.

  • Delay Fuze  (04.10.18 18:31:20)
Olmadı birliği ara sor.

  • Delay Fuze  (04.10.18 18:31:40)