hastanelerdeki ilkel görüntüler sizi rahatsız etmiyor mu?

onlarca sefil gariban insanlar, buz gibi yüzler... eğer gücünüz yetseydi buralarda nasıl düzenlemelere giderdiniz?

Saglik sektrounu devlet tekeline alirdim.

  • stavro  (03.10.18 17:44:33)
Net olarak nasılını bilmiyorum işin. Ama commonwealth ve iskandinav ülkrlerinin sistemlerini ulusuma entegre etmeye çalışır, sağlığa olduğu kadar eğitime yatırım yapardım.

  • farabi  (03.10.18 17:45:23)
Hastane yani, turp gibi saglikli insanlarin gelmesini beklemiyorum. O yuzden rahatsiz etmiyor, hastaneye gittigimde ben de onlardan biriyim sonucta.

  • kuehles blondes  (03.10.18 17:59:03)
üretmeyen bir toplumuz.
arge ruhu yok.
arge ruhu ile üretmeyen, üretenleri desteklemeyen bir toplumda sorunlar bitmez, düzelmez.
  • aslindasorunumpsikolojik  (03.10.18 18:00:37)
Ben sorunuzu anlamadım. Eğer insanları kastediyorsanız sağliklı, dinç bir insanın hastanede ne işi var?
Soruya cevap hayır rahatsız etmiyor.
Ha fiziksel ve teknik şartlarin yetersizliğini kastediyorsanız ona bir şey diyemem.
  • Amaranta ursula  (03.10.18 18:07:55)
Suratlara aziz yıldırım maskesi taktırırdım. Bu sayede sevecen bi gülüş olurdu yüzlerinde.

  • Delay Fuze  (03.10.18 18:55:20)
@Amaranta ursula, hasta görünümlü insanlar var demedim. hastaneler mahşer yeri gibi, devlet hastanelerinde gördüğüm insanların birçoğu da köyden gelen sefil giyimli ne yapacağını bilmez haldeki insanlar. demek kimse senin gibi rahatsız olmadığı için de senelerdir aynı vaziyetteler. ben aşırı rahatsız oluyorum ve hemen ordan uzaklaşmak istiyorum. umarım hiçbir sevdiğim o ortamda yer almaz.

  • for day to break  (03.10.18 19:25:48 ~ 19:27:16)
@for day to break

Köyden gelen insanların birçoğu sefil görünümlü diyerek genelleme yapmak ne kadar doğru? Açıkçası ben onlara bakinca giyim kuşamlarindan ziyade hastalıklarınin verdiği o yorgunluk ve çaresizlik halini görüyorum. Ve üzüleceksem eğer yine hastaliklarindan ötürü çektikleri acıya üzülüyorum. Yani hastanın çok şık giyinmiş olması ya da üzerinde eski kıyafetlerin olmasına bakmıyorum. Evet insanız yoksul insan görünce üzülmeniz çok normal bunu anlıyorum. Keşke o halde olmasalar. Ancak hastanede gördüğünüz "köyden gelen sefil görünümlü insanlardan" uzaklaşmaya gelene kadar sorgulamak gereken çok daha önemli şeyler var. Devletin uyguladığı sosyal ve sağlık hizmetlerinin elestirilmesi gerekilirken bu tür insanlardan kaçmak hoş bir hareket değil bence. İyi akşamlar dilerim.
  • Amaranta ursula  (03.10.18 19:37:13)
@Amaranta ursula, aynen ben de onlara üzülüyorum, lütfen benim yazımdaki sefil giyimli sözünü de görmek istediğin yerden görme, ikimiz de aynı şeylerden rahatsızız. size de iyi akşamlar. Allah rahatlık versin herkese.

  • for day to break  (03.10.18 19:48:20 ~ 19:49:52)
çözümüm var ama peygamber olsam (haşa) akpli olmadığım için beni dinlemeyip söylediklerim birilerinin rantını bitireceğinden söylemeyeceğim.

  • ya ben lan neyse  (03.10.18 19:52:37)