Mckinsey çare mi?

IMF'den bedavaya ve ucuza kredi sağlayabileceğin şekildeki hizmeti bunlardan para vererek alacağız, hadi ona tamam. peki bu şirketin tavsiyelerine bizim karar vericiler ne kadar riayet edecek? RTE mali disiplinle ilgili bir konuda aksi yönde direktif verirse bu hizmeti almanın bir anlamı kalır mı? bu şirketin direktifleri bizim için ne kadar bağlayıcı?

%90 dış piyasalara güven vermek için söylenmiş bir isim mckinsey.

bir bakan/müsteşar/vali vb. yeni makam arabası isteyecek de, mckinsey yok dedi diye alınmayacak mı sanıyorsunuz? danışmanlığın olayı söylemek, ister yap, ister yapma.
  • captainobvious  (02.10.18 15:50:32)
post modern kapitülasyona hoş geldiniz. koskocaman Türkiye'nin ekonomisini yabancılara emanet ediyorlar.. beter ol Türkiye beter ol..

  • silah taciri  (02.10.18 16:07:29)
çok büyük ve prestijli bir şirket olabilir ama amerika'da hangi devlet kurumuna çalıştığını bilemeyiz.

mesela bir ekonomik tetikçinin itiraflari kitabi var. main diye bir şirket var orada. hesapta elektrik projeleri falan yapıyorlar ama gercekte tamamen dış devletleri borçlandırmak ve amerika'ya bağımlı hale getirmek için maşalar.

gizliden gizliye nsa ve cia bağlantıları var.

o yüzden soğuğum böyle şirketlerden danışmanlık almalarına.
  • Neill  (02.10.18 16:21:00)
Mckinsey yaptırım uygulamaz sadece inceler ve tavsiyelerde bulunur. Uygulayıp uygulamamak müşteriye yani bizimkilere ait. Amacı da kabine açıklandığı andan itibaren olumsuz tepki veren finans piyasasına endişelenmeyin, damadım hazinenin başında ama biz denetleniyoruz-bize güvenin mesajı vermek.

Burada asıl vurgulanması gereken sorun; portföyündeki yatırım ve temsil ettiği diğer yatırımcıların çıkarları ile TC devletinin çıkarları çatıştığında nasıl bir yol izleyecekleri.

www.nytimes.com
  • patiska  (02.10.18 19:09:47 ~ 19:12:54)