Ekim Sonu Mardin

Selamlar, ekim sonunda 3 günü değerlendirmek için Mardin gezisi fikri mantıklı mı sizce? Mardin'in havası gezmek için uygun olur mu o vakitlerde emin olamadım. Bir de Mardin için 3 gün az mı olur? Önceden gidenler fikir verirse sevinirim.

Teşekkürler.

En güzel mevsimi. 3 gün yeterli, fazla bile. Gitmişken Hasankeyf’i de görmelisiniz. Son zamanları.

  • levent bilgen  (02.10.18 14:54:06)
Muhteşem olur. Mardin inanılmaz güzel bir yer. Çok seveceksiniz. Üç gün yeterlidir.

Eski Mardin, yeni Mardin, Midyat; her yere gidin. Midyat Tarihi Konuk Evi'ni ve Deyrulzafaran Manastırı'nı görün. Ara sokaklara girin, mimariyi inceleyin, insanları ile sohbet edin. Harika bir yer.

Artukbey Kahve'sine muhakkak uğrayın ve spesiyalini tadın. Yusuf Usta'da cevizli ve fıstıklı kebabı deneyin. Leylan Cafe de şahane bir ambiyansa sahip.
  • fragile lady  (02.10.18 15:18:25)
Daha yeni geldim, 3 gün gayet yeterli. Bizim gittiğimiz dönem çok sıcaktı, belki biraz toparlamış olur.
Mardin eski şehir içi, Deyrulzafaran, Mor Gabriel Manastırları, Süryani Kiliseleri, Dara Antik Kenti, Hah köyü... Dara Antik Kentinde Mehmet'i bulursanız size evinin altındaki inanılmaz sarnıçı gösterir.
Mardin'den badem şekeri, nazar boncuğu alırsınız, meraklıysanız Midyat'ta telkariler çok ucuz. Süryani şarapları şehir içinde pek çok yerde satılıyor. Ama yemek yanında genelde alkol servis etmiyorlar. Cercis'te bir akşam yemeğinde alkol alabilmiştik. Onun haricinde cafe / şarap evi tarzı yerler var ama yemek yanında zinhar!
  • SiyamkedisiZorro  (02.10.18 16:22:40)
Geçen yıl ekim sonunda turla gittik, harikaydı. Lütfen şuraya uğra ve bir Mardin tabağı sipariş et. GAP turundan aklımda kalan yegane lezzet buydu.

tr.foursquare.com
  • sankigibibiraz  (02.10.18 17:49:49)