fazla kilolu değil de fazla yağlı olmak??

selamlar ahali!

Boyuma göre sadece 1,5 kg fazlam var 1 aydır diyetisyene de gidiyorum amma velakin yağ oranım %28! (çüş)

özellikle basenlerimde ve üst bacağımda birikmiş bu yağlar. göbeğim belim hiç yok ama sağdan soldan çıkıntılarımın maşallahı var.

Diyetisyenle birlikte spor da yapıyorum ama yok yağ oranım azalmıyor. Hatta ara ara kilo veriyorum ama yağdan alıyorum.

Neyi yanlış yapıyorum?
Ne kadar spor yaparsam yapayım sanki yanlarım gitmeyecek gibi.
Bi kaç ay daha zorlayıp kalanlara liposuction mu yaptırsam :(

%28 yağ oranın varsa 1,5 kilodan fazla bir kilo sıkıntın var demektir. Onun dışında, spor olayına çok fazla anlam yüklemeyin; spor yaparken harcanan kalori taş çatlasa 200-250 kalori olur, onun da ne kadarı yağ ne kadarı şeker allah bilir. Muhtemelen dandik bir diyet programın var, dandik bir diyet problemin yoksa hormonlarda bir sıkıntı vardır. Yani bunların ikisi de düzgünse kilo vermemek için hiçbir neden yok. Liposuction geçici bir çözüm, liposuction'la boşalan yağ hücreleri kısa bir sürede tekrar eski haline gelir.

  • angelus  (01.10.18 17:24:54)
Angelus,duyurucunun kas oranı gereğinden az olabilir. Bu sebeple yağ %28'dir belki.

  • farabi  (01.10.18 17:28:43)
Kas kütlesinin yüksekliği harcanan enerjiye direkt etki ettiği kas kütlesi yüksekse yağ oranı daha düşük olabilir fakat kas kütlesi düşükse, yağ oranının yüksekliği bununla bağlantılı olmaz. Yani yağ oranı %28'se, kas kütlesi yüksek de olsa düşük de olsa bu fazla bir yağ oranıdır, nedeni de muhtemelen kötü beslenmedir. Ha diyetisyen yağ oranına bakmaz tabii tartıya bakar, tartı ağırlığına göre şu kadar fazlan var bu kadar eksiğin var der fakat %28 yağ kadın için de erkek için de (Erkek için çok daha fazla) fazla bir yağ oranı, yani 1,5 kilodan daha fazla bir yağ oranı, toplam kiloyu bilmediğimden şu kadar fazla diyemiyorum ama yine de fazla.

  • angelus  (01.10.18 17:37:55)
yeterince ağırlık kaldırmak ve protein ağırlıklı besin ile mevcut yağlarını kas yapabiliyor olman gerek. ya antremanında bir yanlışlık var ya da diyetinde. bir endokrin uzmanına göründüysen ve herhangi bir sağlık sorunun yoksa işini bilen bir diyetisyen ve spor hocasıyla çok güzel kas yapabilirsin diye düşünüyorum.

  • draconas  (01.10.18 17:45:47)
neye göre %28. neyle ölçüyor mesela. piyasada yağ ölçüyorum diyen cihazların çoğu beş para etmez. Tanita bir cihaz bulun onunla ölçtürün bir de.

  • goodman  (01.10.18 18:37:44)
%28 yağ oranın varsa 1,5kg'den daha fazla problemin vardır.
Spor salonunda spor yapıyorum diye takılan çok insan var. Ya hareketleri yanlış yapıyorlar ya da aşırı düşük ağırlıklarla kendilerini kandırıyorlar. Eksik hareket yapıyorlar vs.
Düzgün yapmıyorsan işe yaramaz.
Yeteri kadar spor yapıp beslenmene de dikkat edersen yanların da gider. Ama belki en son gider, onu biz bilemeyiz.
  • burfak  (02.10.18 08:25:50)