hayatımızdan nefret edince

ne yapıyoruz? hiçbir şey düzgün gitmiyor. sadece sağlığım yerinde (tonsilitimi saymazsak) ama onun dışında, aile, iş hatta ilişkim bile saçma sapan. eve gidince de mutlu değilim, işe gelince de. artık yıpranmış hissediyorum ve ergen gibi öğle arasında bunu iş yerinde ağlayarak yazıyorum.

15 20 gün hiçbir şey yapmadan ve kimseyle iletişime geçmeden yatağımda kalmak istiyorum. böyle durumlarda ne yapmak lazım? düşünmeyeyim mi? umursamayayım mı? çözmelik şeyler değil çünkü. ağlayıp çıldırayım mı? psikolog da demeyin güya gidiyorum ama sıradan birine anlatsam herhalde daha etkili olurdu.

tek başına kal, kafanı ve kendini dinle.
tek başına aktiviteler yap. dağa denize git.
güzel bir restorana git kendine yemek ismarla :)
  • tabudeviren  (01.10.18 12:26:20)
psikoloğunu değiştir, seni diğer sorularından hatırlıyorum ve tatille kafa dinlemekle geçicek bir şey gibi durmuyor bence.

  • Bruce  (01.10.18 12:27:23)
baboli ben senin duyurularını hatırlıyorum. o kadr yılmıştım ki artık trollüyordum bunun için pardon.

sonra soruna gelecek olursak. zamanında bir arkadaşım bana "dipte olduğunu düşündüğünde üzülme sevin, çünkü daha dip yok ve gideceğin tek yer yukarı" derdi. elimin tersiyle ağzına vurmak isterdim gerçi ama. öyle. dediği doğru.

düşünme umursama vs değil. düşüneceksen bir kere düşün sonra unut hemen. eskiden çok mutsuz olunca yürürdüm yorulana kadar. sonra onu bırakmam gerekti. kendime mutsuzluk seansları yarattım. çok sevdiğim iki şarkıyı arka arkaya gözlerim kapalı dinlerdim. kulaklığı çıkarınca "dünyanın anasını skcem şimdi!!" modunda olurdum. bi dene bakalım.
  • kablelvuku  (01.10.18 12:50:32)
Hayat ayna gibi, nasıl bakarsan öyle yaşıyorsun.
Hiç vakit kaybetmeden hemen şimdi otur olumlu şeyleri bul ve yaz. Bi çırpıda en az 20 kalem yazabileceğine bahse girebilirim.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.10.18 12:52:45)
İzin alma şansın varsa her şeyden uzak kalabileceğin bir yere git iki gece 3 gün. Bi kafayı resetler belki.
Sorunlar çözülemeyecek seylerse genelde umursamamak fayda edebilir ama bu söylediğim çok yüzeysel bir şey ve daha büyük sıkıntılar da çıkarabilir. Sonuçta bir şey bilmeden yazıyoruz.

  • kisa  (01.10.18 12:53:50)
ben düz mantık insanıyım, böyle durumlarda onu uyguluyorum, daha mı iyi daha mı kötü ama tartışılır. hiç bir şey düzgün gitmiyorsa değiştireceğin bir sürü şey var demektir.
yani kurduğun rutini kırmak durumundasın.
aileni değiştiremezsin ama sık görüşüyosan az görüşmeye çalış, az görüşüyosan sık görüş, işinden memnun değilsen başka işlere bak, kabul etmeyecek olsan bile iş görüşmesine git. ilişkin bir rutine bindiyse bunu kırmaya çalış, hiç yapmadığınız bir şey yapın, yüksek seviyede bir şey olmak zorunda değil, eve farklı bir yoldan yürüyün, çiçek alın, oyuncak alın böyle şeyler. çok sevdiğim bir quote ile bitiriyorum.

If you don't like where you are. Move. You're not a tree.
  • ilkot  (01.10.18 13:11:57)
Kendini her seyden soyutlayip inzivaya cekil ve "ayvayi yemisiz, bundan kötüsü olmaz" de kendine. Bir noktadan sonra rahatlarsın inan.

  • stavro  (01.10.18 13:17:59)
oğlum ayca de kendi kendine, yolu yok çekeceksin. isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle, yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi. Usul usul yürürsün işte.

  • datnet  (01.10.18 13:25:06)
Nefret ettiğim şeylere son vermek gibi kötü bir alışkanlığım vardır.

  • [GODDARD]  (01.10.18 15:53:40)