Sebze yemenin iğrenç ve gereksiz olması

Afedersiniz şüşkoyum ve zayıflama çabaları içinde sebze yiyorum. Allahım ne iğrenç bi şey. Tadını seviyorum sevmesine de sanki yedikten sonra tuhaf bi açlık hissediyorum. Doymak bi yana iyice midem kazınıyo. Kan şekerim düşüyo, ama bir de bi şişkinlik rahatsızlık hissediyorum. İşin kötüsü bir iki saaf sonra tekrar acıkıyorum önce biraz doymuş gibi hissetsem de, ya da hemen tatlı yeme ihtiyacı duyuyorum. Yapmasının zahmetli oluşuna girmiyorum bile.

Yalnız mıyım? Bi ben miyim böyle tiksinen a dostlarım.

Yasaklansın :(

Yanında yoğurt ye.

Ayrıca yaşla ne alakası var. Etrafımda 10 tane sebzeden nefret eden, et yemeden doymayan ama mükemmel vücutlu arkadaşım var.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (30.09.18 16:40:34)
tamamen iğrenç değil, yediklerim var baya. ama mesela brokoli denen ucubeyi 1-2 kez tatmak gafletinde bulundum., o zamandan sonra kimse bana yediremez.

  • Neill  (30.09.18 16:46:48)
Şeker problemin olabilir. Kan testi yaptır.

  • chavezding  (30.09.18 16:48:21)
Sebze derken nasıl sebze, hangisi?

Ben çok seviyorum mesela. Bence pişirmesini bilirsen kesinlikle etten daha lezzetli.
  • chitosan  (30.09.18 16:52:06)
iyi yapılan her yemek güzel ve yenilesidir.

  • Delay Fuze  (30.09.18 16:53:38)
sebze <3 ben
ama her sebze değil.

  • pati  (30.09.18 17:03:47)
İyi yapılınca gömülüyor her türlü. Şimdi ıspanak yanında sarımsaklı yoğurt oyhş. Bi cağ kebabı zevki verir.tabii haşlanmış brokoli falan gereksiz

  • glamdr1ng  (30.09.18 17:04:21)
soyledigin hersey dogru hatta eksik, tadi guzel demissin, tadi da kotu..
ben de dombiliyim, kilo vermem lazim, sebze tuketmem lazim, gel gor ki tiksiniyorum, az once kaymakli ekmek kadayifi gomdum, bir milyon ton sebzeye degismem..

  • alttaraf  (30.09.18 17:07:34)
Sebze ve meyveler dünyanın en güzel şeyleri bence. Yapımının zahmetli olduğuna da katılmıyorum ben. Sulu sebze yemeklerinin yapılışı hep benzer ve kolay zaten. Fırın yemekleri de hem gayet kolay hem de sebzenin hemen hemen her türlüsü fırında mükemmel oluyor. En kötü ihtimalle hepsini doğrayıp biraz baharat ve zeytinyağıyla karıştırıp fırına atınca bile mükemmel bir tat elde edebiliyorsunuz.

Asıl iğrenç olan öldürülmüş bir hayvanın orasını burasını yemek bence.
  • ms brownstone  (30.09.18 17:09:29)
Neden sebze yenilerek zayıflanır gibi bir izlenime kapıldınız ki? Diyetisyeniniz mi verdi bu planı? Ki diyet planlarında bile bir öğünde sebze yeseniz bir öğünde et/balık/tavuk+salata gibi bir yemek olur. Kalori açığınız olduktan sonra sadece brokoli yemeniz ya da öğle yemeğinde bir biftek götürmeniz arasında brokoli daha iyi sonuç verir gibi bir oran yok.

edit: ben vejetaryenim tabii, sebze meyve yiyorum sadece.
  • sopiro  (30.09.18 17:23:31 ~ 17:24:06)
  • hasmetizm 2046  (30.09.18 18:53:10)
Tadı da güzel değil +111

toplam sevdiğim 4-5 sebze vardır onları da en amatör sebzeciler bile seviyor yani patates, patlıcan falan annem sebzeden bile saymıyor onları sdhsdhs

et, tavuk falan varken sebze yemek zorunda olmak beni de çok üzüyor ama maalesef onları da yemek lazım.

Ispanak, kereviz, bamya, kabak, karnabahar, pırasa, enginar vs seven cinlidir bence. Yazarken içim titredi ya tiksiniyorum hepsinden. Hayır güzel yapılmışlarını da yedim hala tiksiniyorum. Ha bu arada brokoli yine aralarında ehh güzel deneceklerden bence. Bizim evde bol zeytinyağ ve limonla yapılıyor, öyle olunca biraz gideri var diyeceğim de bol zeytinyağ ve limonu bana döksen benim de giderim olur sanki yemek konusunda.. Sarımsaklı yoğurt da öyle.
  • nundu  (30.09.18 19:01:37)
Yani valla sağlıklı olmaz yenmez gerçekten. Fırında on saat kızartıp öyle yiyebiliyorum ben. O da biraz cipse, kızartmaya benziyor diye. Hele ki taze fasülye ve bamya yemeği kadar ayıklaması zor, tadı verilen emeğe değmeyen bir yemek daha yoktur. Ama el mahkum, yemek gerekiyor.

  • inawen  (30.09.18 20:25:36)
yeteri kadar protein almazsanız, sırf sebze doğurmaz sizi tabii ki. hayvansal proteinle birlikte yuttukça doyurucu olur. yoksa 1 kilo brokoli yiyebilirsiniz.

  • nice tnetennba  (30.09.18 20:48:14)