Palyaço gibi giyiniyorum

Sevgili moda uzmanları ben giyinmesini bilmiyorum. Ne iş yerinde ne sosyal yaşantımda ortama uygun giyinemiyorum.

Bunun sebebi genellikle rahatlığı tercih etmem oluyor.

Kiloluyum kendime pantolon bulamıyorum. 40/32 yada 42/32 giyiyorum mesela ama bu bedende güzel modeller yok. Bulduklarımı da 10 kere giydikten sonra ağ kısmı sürtünmeden yırtılıyor

Kilolar sebebiyle yine t shirt ceket tarzı şeylerde bulamıyorum. T shirt xxl oluyor

Ayakkabı konusu çok ilginç. Denediğim ayakkabıların çoğunun sağı solu sıkıyor ayağımı yara yapıyor.

Bu sebeplerden güzel şeyler bulamıyorum.

Ama giyim çok önemli bunu bizzat gördüm. Aynı iş yerinde çalıştığım arkadaşım gömlek kravat takıyor mesela. Bir vatandaşla muhattap olduğunda ona saygılı davranıyorlar. Ben t shirt giyiyorum bana “kardeş” filan diye hitap ediyorlar. Beni stajyer filan sanıyorlar sanırım.

Şimdi ben nasıl giyinmeliyim ?

Asıl soru benim gibi şişko bireyler nereden giyiniyor? Nasıl ürünler alıyor ?

Standart magazalara degil, size uygun kiyafet ureten magazalara gidin. Ama en onemlisi, kilo vermek icin motivasyon olur.

  • ykyt  (29.09.18 22:58:55)
Kilo verme konusuna +1 veriyorum. Kendisi de aynı dertten muzdarip biri olarak (şu anda çok değil neyse ki) hem kıyafet bulma, hem yakıştırma konusunda normal bir kiloya yakınsamak işe yarıyor. Şık kıyafet illa dar kıyafet demek değil, rahat sevenler için bile kilo verince opsiyonlar artıyor. Beden-Kitle endeksi en azından obezden "fazla kilolu" ya inse bile fark ediyor.

  • d max  (30.09.18 00:54:51)
decathlondan giyin git spor yap. zayıf ve paspal olmak daha güzel

  • hasmetizm 2046  (30.09.18 19:29:41)