Annesinin istemedigi yavru kedi

Bir sokak kedisi var 3 senedir falan bizim komurluge doguruyor yavrulari buyuyene kadar bahcede falan takiliyorlar. Bizde ellemedigimiz icin olsa gerek hayvan iyice alisti buraya bu yil 3. Dogumu. Minicik 4 tane yavrusu var once yan taraftaki arsadalardi yagmurlar baslayinca yavrulari bizim komurluge tasimis yine. Ama bir sorun var ki 3 yavrusunu tasimis birisi arsada. İki gundur fare gibi viyak viyak arsadan ses geliyordu bugun gittim tek basina duruyor yavrucak. Yakalamaya calistim ama korkup kacti. Az once yine bahceden miyavlama sesi geliyordu yavru kedi annesini ariyor baktim annesi gayet rahat arabanin altinda oturuyor. Anne bu yavruyu istemiyor mu simdi? Yapabilecegim bir sey var mi miyavladikca icim aciyor ama yakalayamiyorum da. İnsan yavrusunu nasil dislar. :(

İnsan değil kedi
Ölecektir hasarı vardır satar öyle napalım

  • fasulyek  (27.09.18 00:17:56)
Hayvanlarda oluyor bazen. Hatta pandaların soylarının tükenmesindeki bir etkenin yavrularını ölüme terketmeye çok teşne olmaları olduğu söylenir. "Annesinin bıraktığı yavru pandaya görevliler bakıyor" türü haberleri hep duyarız. Nelerin etken olduğunu bilemiyorum ama en zayıf olanı geride bırakıyor olabilirler. Gerçi kaçabiliyor, bahçede dolaşabiliyorsa o kadar ihtiyacı olmayabilir. Yine de sahiplenmek ya da sahiplendirmek istiyor ve yakalaman gerekiyorsa yavaş yavaş alıştır. Su, mama falan ver. Ne yiyebilecek durumda bilemiyorum gerçi o kadarlık kedi. Olmadı o hayvan illa ki uyuyacak bir ara.

  • d max  (27.09.18 02:28:37)
eğer annenin baktığı diğer yavrular süt içiyorsa veteriner hekimden yavru kediler için besleyici süt alabilirsiniz ama sizden kaçıyorsa herhalde sütten kesilmiştir diye düşünüyorum, eğer dediğim gibi kesilmişse laktozsuz süt verebilirsiniz en iyisi kitten(yavru) maması almanız. kuru mama yemezse eğer yaş mama deneyebilirsiniz ama yavru için uygunluğunu bilemiyorum açıkçası. bu şekilde onu hayata bağlayabilirsiniz en azından.

  • wonnka  (27.09.18 03:14:13)
YAKALAMAYA çalışın.
mama koyun süt koyun.
mutlaka gelir acıkır çünkü
  • whatyougetiswhatyoudid  (27.09.18 13:42:10)