Spor yapanlar/yapmayanlar toplanın!

Artık düzenli spora başlayayım diyorum 8156372. defa :) Ama yol resmen gözümde büyüyor.
Siz nasıl yapıyorsunuz ya da şimdi değilse bile geçmişte nasıl yaptınız?

1. Spor salonuna gitmek ne kadar zamanınızı alıyor?
2. Nasıl gidiyorsunuz (yürüyerek/araba/metro vs)
3. En yakın spor salonu minibüsle 30 dk gidiş, 30 dk dönüş olsa, haftada 2 gün gider miydiniz?
Yoksa evde koşu bandında yürüyüş, internetten pilates falan mı yapardınız?
(Spor salonunda sadece pilates ve yoga var ve ikisine de gitmek istiyorsunuz diyelim)

Birbirimizin üzerine spor atalım, başka türlü olmayacak:))

1. 10 dk
2. Yürüyerek.
3. Sadece pilates ve yoga ise evde de yapabilirdim, salon çok da gerekli değil bence. Tabii program ve gerekli aletler varsa.
  • tabirimekruh  (26.09.18 22:33:23)
Sporcard'ı araştırmanızı öneririm.

(git: eksisozluk.com)
  • chihirovekohaku  (26.09.18 22:44:29)
@tabirimekruh; yoga with adriene ve pilates için de ebru şallı düğündüm. Yeterli olur mu ya da yoga yaparken kendimi sakatlar mıyım bilemedim.

  • lambada  (26.09.18 22:45:30)
İstanbul dışında küçük bir ilde oturuyorum, en yakın spor salonu dediğim gibi minibüsle 30 dk mesafede :(

  • lambada  (26.09.18 22:47:38)
Minibüsle 30 dakikalık uzaklıktaki bir salona gidemezsin boşuna kayıt falan yaptırıp paranı ziyan etme, evde bir şeyler yapmaya çalış.

  • angelus  (26.09.18 22:50:30)
1-) 15 dk
2-) otomobilimle
3-) muay thai ile ilgileniyorum (dirseğin, dizin ve çok hafif güreşin olduğu bir ring sporu). Geri kalan günlerde de bisiklete binip evde dumbell çalışıyorum.
  • farabi  (26.09.18 22:54:36)
1- 2 dakika
2- yürüyerek
3- gitmezdim
  • Delay Fuze  (26.09.18 22:58:15)
1. eskiden otobüs ile 5 yürüyerek 20 dakikamı alırdı (git-gel*2 eşittir 10-40 dek.) 2-3 yıldır evde yaptığım için 0.
3. gidebilirdim ama zorlayarak olurdu isteyerek değil.

Pilates ve yoga evde yapılabilir diye düşünüyorum.
  • candanag  (26.09.18 23:29:03)
1- 5 dk.
2- Araba.
3- Asla gitmem. Eve iki dumbell alır öyle çalışırım ilk etapta, sonra barbell alınır, barfiks demiri alınır, bench sehpası alınır vs. Koşu bandı yerine de bisiklet tercih ederim.
  • fırt  (26.09.18 23:31:40)
2 adım ötemde salon var fakat ben havuz da olduğu için 20 dk yürüme mesafesindeki salona gidiyorum, yürüyerek tabii. Koşu bandında yürümekten hiç hazzetmiyorum o yüzden iyi geliyor.
Açıkçası sadece yoga ve pilates için asla bir salona gitmem, yazın spora ara verdiğimde bir kez youtu.be bu videoyu denedim valla hiç de fena değildi. genel olarak pilatesi pek sevmiyorum zaten.

  • mslny  (26.09.18 23:38:05)
Üşeniyosan bence bi sehpa, ağırlık seti ve barfiks demiri alabilirsin. hiç yoktan iyidir.

  • Delay Fuze  (27.09.18 01:20:33)
1.işten/evden spor salonuna ders saatinden 30 dk önce çıkıyorum
2.arabayla
3.haftada 2-3 gitmeye çalışıyorum yaklaşık 1,5 senedir. Daha yakında bir seçeneğim yok maalesef.
Daha önceki dönem evde çalışmaya çalıştım, özellikle 30 day shred 1-2-3 programını takip ettim, ortam uygunsa verimli oluyor ancak salınca salınıyor yani. Aman yarın yaparım nasılsa düşüncesi çok tehlikeli, yarınlar olmuyor bir noktadan sonra. 2 saat spor salonu için harcamak gözümde büyüyor mu? hem de nasıl ama hem hizmete para vermek bir motivasyon kaynağı hem de derslerin olduğu bir spor salonu olunca benim adıma belli bir saate derse yetişmek de gitmemi kolaylaştıran bir etmen. Ev ortamınızı bilmiyorum ama bence bir özel/kişisel zaman olarak da görülebilir bu süre.
  • ruz  (27.09.18 13:35:34)
*motorla 40saniye falan suruyor evden.
*bir ara haftada iki gun yuzmeye gitmek icin karsiya geciyordum. gayrettepe'den atasehir'e, ordan geri besiktas'a. sevince oluyor.
*pilates yapacaksam evde acar yutuptan yaparim. veya pinterest veya instagram. alet edevat dedigin iki top, bir bant, bir halka, iki agirlik.
*yoga icin bir yonlendirici iyi oluyor.
  • jimicik  (27.09.18 13:45:23)
1. Şu an evden 5dk. Eskiden evim uzaktı ama salon iş-ev arasındaki yolun üzerindeydi, yine sorun olmuyordu. Hep söylüyorum, düzenli spor yapma alışkanlığını edinmenin en önemli faktörlerinden biri salonun ya işe ya eve yakın olması. Yoksa yalan oluyor o iş.
2. Yürüyerek
3. Haftada 2 giderdim, şu an mecbur olduğum için, ama daha fazla gitmeye üşenirdim.
Evde spor kesinlikle yapamıyorum, öyle bir motivasyonum yok, hiç olamadı.
Evde sadece yoga yapıyorum. Yoga ve sonrasında meditasyon, o da iyi uyumamı sağladığı için.

Evde pilates ve yoga yapabilirsin bence (yoga bir yere kadar).
  • peggy  (27.09.18 14:16:05)