İstanbullular, Galata kulesi'ne hiç çıktınız mı?

Şu ana kadar konuştuğum İstanbulluların 10'undan 9'u hiç çıkmamiş Galata Kulesi'ne. Ben 4 kez İstanbul'a gittim, 3 kez kuleye çıktım. Gayet güzel bir etkinlik bence İstanbul için. Ya hatta bi kere İstanbullu baya meşhur gezi bloğuna sordum, o bile çıkmamıştı çok tuhaf geldi.

Bi çeşit istanbullu olma coolluğu mu bu çikmamak? Mesela İzmirliler de saat kulesiyle foto çekilmez, biz izmirliyiz nişanidir saat kulesinin yanindan geçerken kuleyi takmamak. İstanbullu olmanin da olayi da Galata kulesine çıkmamak mı dhdhdh

Cikmadim. Yanina ise (dibi) sadece bir kez gittim.

  • dilemma of subscribtionability  (26.09.18 19:24:12)
benim 4-22 yaş arası istanbul'da yaşamış arkadaşım galata kulesi nedir onu bile bilmiyordu.

  • ya ben lan neyse  (26.09.18 19:26:23)
doğma büyüme istanbulluyum. ankara'da okurken yaz tatilinde üniversiteden arkadaşım istanbul'a gelmişti, ilk onunla gitmiştim galata kulesi'ne. ankara'dan istanbul'a gelen arkadaşı gezdirmek için yani. daha önce hiç gitmemiştim.
kız kulesi'ne de hiç gitmedim mesela.

  • pati  (26.09.18 19:26:24)
O kadar Ankara'da oturdum bi kere Atakule'ye çıkmadım ben de. Gezerken böyle denyoluklar hoşuna gidiyor da içinde yaşayınca meh diyorsun eriniyorsun. Her gün önünden geçtiğin hede oluyor.

Bana diyorlar Stockholm çok güzel şehir, şöyle hoş, böyle güzel vs. Bana para versen gene gidip gezmem Stockholm'de. Neden? İçinde yaşayan adama sıkıcı geliyor isterse Disneyland'de yaşa durum böyle.
  • bos gezenin bos ustasi  (26.09.18 19:28:36)
ben çıkmak istedim ama hep bi aşırı kalabalık ve sıra bekleyen insanları gördüm bastım gittim.

  • killerbee  (26.09.18 19:34:54)
Gezme isteğim olduğunda önünde onlarca kişilik kuyruk oluyor hep, üşendim o kuyruğu beklemeye.

Olay manzaraysa çok daha güzel manzarası olan yerler var oralarda. Onlara gittim yani.
  • chicha  (26.09.18 19:37:01)
Evet çıktım ama çok ilgi çekici değil demek ki veya çok kalabalık olduğu için pek ilgi çekmiyor.

  • MaNOfTheYear  (26.09.18 19:38:07)
Çok pahalı değildi ya bence, 2 sene önce gittim en son hemen hemen hiç sira beklemeden çiktim cüzi bir miktara.

Topkapi, yerebatan sarnici, ayasofya, sultanahmet, dolmabahce falan da gezdim hep. Bunlarin arasinda mutlaka görmeniz gereken bence Dolmabahçe sarayı. Çok güzel, mutlaka gezilmeli diye düşünüyorum.
  • nundu  (26.09.18 19:42:07)
Çıktım. Güzeldi. Yine olsa yine çıkarım.

Olmaz olsun öyle coolluk.
  • eeb  (26.09.18 19:54:17)
İstanbula gelen bir ark ı götürme amaçlı bir kere çıkmıştım

  • gazozailacatmauzmani  (26.09.18 20:05:54)
Çıktım.
Okul dönüşleri vapurdan el bile sallardım bazen aşıktım o zamanlar kuleye bile
Uzun zaman sonra yine bir gün Galata kulesi dahil bir Beyoğlu turu sonrası tatsız bir olay yaşadım şimdi ise onu görmemezlikten geliyorum böyle de bağdaştırırım hayatımı :D
  • esmeralda  (26.09.18 20:10:39)
5-6 yaşımdan beri İstanbul'dayım ama Kız Kulesi, Galata Kulesi (İstanbul'un en çok sevdiğim yapısıdır bu kule) gibi yerleri hep en değer verdiğim insanlarla görmek istemişimdir. Bunca zamandır İstanbul'un en güzel yerlerini gezmeyi hep ertelemiştim bu yüzden. Hep dibinden geçmiştim. Üniversiteden bir arkadaşım İstanbul'a gelip de oraya çıkmayı isteyince hayır diyememiştim (en sevdiğim kişi değildir kendisi) ve çıktım, bu sebeple de pişman oldum.

Bir de rivayet var, Galata Kulesi'ne kiminle çıkmışsan onunla evleneceğine dair. Umarım gerçekleşmez böyle bir şey :))
  • m e b  (26.09.18 20:14:59)
3-4 defa.

  • noluyo yaa  (26.09.18 20:21:17)
Gelen misafirleri cok goturdum. Hep altta bekleyip sigara icerdim. Bi keresinde israr ettiler de oyle ciktim.

Ek olarak dubai’de yasarken burj khalifa’ya da cikmadim. Empire state ve eiffel’e de cikmamistim. Oha yukseklik korkum var galibandjshsbsj
  • brkylmz  (26.09.18 20:36:15)
Dogma buyume istanbulluyum çıkmadım. Baska bir sehirden geldiginde dur o kadar yoldan geldim bir daha ne zaman gelicem diye gezersin falan da istanbulda yasayinca aman hep buradayim bir gun giderim elbet diye erteleme sansin oluyor.

  • ceann deas  (26.09.18 20:55:34)
12 yıldır istanbul’dayım, birkaç defa çıktım. gün batımından hemen önce çok hoş oluyor. topkapı’ya, dolmabahçe’ye, arkeoloji müzesine de gittim birkaç defa.

  • ozgur bir kusun hatirati  (26.09.18 21:06:48)
3-4 defa çıktım

  • insan opusen hayvandir  (26.09.18 21:21:16)