kagit parayi kaldirsak

komple dijitale gecsek herkes banka karti kullansa 50 kurusluk alisveris bile vergilense, vergi kacirmalar falan bitmez mi? devlet icin iyi olma mi? boyle bir karar alabiliyor mu ulkeler?

Başka katakulli bulut bu insanlar
İnsanınızın vergi kaçırmasına güveniyorum

  • fasulyek  (25.09.18 12:29:44)
Bir kaç sene önce gelişmiş ama küçük bir ülkenin fiziki para kullanımını kaldırdığını hatırlıyorum, kuzey ülkelerinden olabilir.

Yani tabi ki mümkün, ama ondan önce vergi sistemimizde bir reform yapılmalı.

Bize çok uzak şimdilik yani.
  • John Bloor  (25.09.18 12:49:50)
Gelişmiş ülkelerde mümkün. Pratikte zaten kimse nakit para kullanmıyor bazı ülkelerde.

Ama bizde o iş olmaz keşke olsa.
  • bos gezenin bos ustasi  (25.09.18 13:48:55)
İyi de o zaman ağababalar nasıl ceplerini dolduracak.

Sen sanıyor musun ki tepedeki adamlar ister böyle bir şey
  • bana her yer cehennem  (25.09.18 14:53:41)
Kağıt paranın kaldırılmasıyla ilgili başka sorunlar da var. Öncelikle nakit kullanmanın verdiği anonimlik var, devletin bunu elinden alması güzel birşey değil. Üstüne kağıt para olmayınca tüm mal varlığın devletin kontrolünde olacak. Bankalara ve devlete bu kadar güveniyor musun?

  • Haldamir  (25.09.18 15:22:16)
silah-uyusturucu vb. ticaretler nasil yapilacak peki?

  • brkylmz  (25.09.18 15:27:57)
eksisozluk.com

Burda yazmıştım geçmişte şimdi hatırladım.
  • bos gezenin bos ustasi  (25.09.18 18:29:21)