adnan menderes hv - karşıyaka ulaşım

arakdaşımın nikahı için gideceğim nasıl gidilir
metro, havaş otobüs ve süre ne kadardır ? izmirli suserler bir el atsa

Hocam.. İzmirliye gerek yok Google da cevaplar bunu.

Ama söyleyelim.. Gideceğin saat etkileyeceğinden risksiz olanı İzban. Direkt havalimanından binerek Karşıyaka'ya geçebilirsin. 45 dk kadar sürer, sanırım 5-10 dkda bir İzban var.
  • lcha  (25.09.18 10:45:23 ~ 10:46:44)
indiğin saat önemli havalimanının içinde metro var ama en iyisi havaştır ancak oda her saat yok.

  • mikahakkinen  (25.09.18 10:46:41)
İZBAN'a binersiniz. ALAYBEY ya da MAVİŞEHİR durağında inip oradan taksiyle gidebilirsiniz. En hızlısı bu olur. Tahmini 50 dk içinde İZBAN'dan inersiniz, oradan taksi 10 dakika almaz.

  • teknikekip  (25.09.18 10:49:32)
Havaşla direk nikah sarayının ordada/karşıyaka iskele ya da yunuslar durağında inebilirsiniz.

  • fosforlu cevriye  (25.09.18 11:00:11)
Hocam en basiti İzban'a binip Alaybey durağında ineceksiniz ve oradan Tramvay'a bineceksiniz. Nikah sarayının önünde durak var zaten. İzban'a binebilmeniz için İzmirim kart olması lazım yalnız. Bir de İzban'a bindiğinizde 7 lira gibi bir şey çekiyor. İndiğinizde iade alacaksınız, metrobüs hesabı.

  • himmet dayi  (25.09.18 11:03:14 ~ 11:03:39)
İzban +1
Neresine gideceksin? Doğrudan evlendirme dairesine gideceksen ve kıyafetin uygunsa karşıyaka durağında inip yürüyebilirsin, 15 dk.da yürünür.

  • pati  (25.09.18 11:03:52)
Abi yürümene gerek yok. İzban'dan Alaybey'de inersen oradan tramvay tam nikah sarayına gidiyor. Üstelik aktarma olduğu için ücretsiz bineceksin.

  • himmet dayi  (25.09.18 13:06:23)
Karşıyaka nikah salonuna direkt gidecekseniz karşıyaka izban durağında inip sahile yürür tramvaya binebilirsiniz. Tam önünde tramvay durağı var nikah salonunun.

  • Phoebe  (25.09.18 13:06:53)
Ya arkadaş, adamı yürütmeye ne meraklısınız :D

İzban'ın karşıyakadan önce Alaybey durağı var ve Alaybey Tramvay'ın başlangıç durağı. Direkt oraya geçebilir.
  • himmet dayi  (25.09.18 16:11:48)
@himmet Alaybey'de de inse sahile yürüyecek tramvay için. Hadi ben nikah dairesine kadar yürüttüm; Phoebe'nin dediğiyle senin dediğin benzer mesafe.

  • pati  (25.09.18 16:27:25)
@pati

tramvay alaybey'den başlıyor. tramvaya en yakın durak da izban alaybey durağı. hadi çarşıdan iskeleye yürünür de, nikah sarayına yürünmez. çok uzak kalır orası.

www.tramizmir.com
  • himmet dayi  (25.09.18 20:39:50 ~ 20:40:07)
Ufak çaplı kavga çıkmış eyvallah yardımlar için çok teşekkürler
son tahlilde in bin kart falan yerine havaş tercih edicem

  • 06460  (26.09.18 18:07:10)