Kriz ortamında alınacak hisse önerisi.

Harcamalarımdan kısıyorum. Dolar Altından ziyade sepet olarak birde hisse senedi almayı düşünüyorum.

Şu an değeri düşen 5-10 senelik uzun vadeli bir yatırım için tavsiye edeceğiniz sağlam hisse senedi önerileri var mıdır, aselsan tüpraş, petkim vb kıvamında?

hisse senedi yatırım fonlarına göz atabilirsiniz.

tefas.gov.tr
  • alkolsuz icecek  (23.09.18 15:41:24)
teknoloji sektörü firmalarından sepet yapın.

  • yemrem  (23.09.18 15:45:14)
arçelik tüpraş koza altın(maliyeti tl satışı usd) yapıkredi ve benzeri sanayi şirketleri. aselsan değerli bi şirket ama iskontolu fiyatlanmıyor hiç. ford oto da fena değil de düşmüyor anasını satiyim..

  • lata  (23.09.18 15:51:19)
@lata
Dikkatimi çekti, önerdiğin şirketler ikisi hariç hep koç grubu. Bir sebebi var mı?

  • etna  (23.09.18 20:05:07)
iş bankasına bile çökerler ama koça çökemezler. koça çökerlerse paranın batmasının hiç bi önemi yok, ydışına bilet alır geri dönmem. sahol de alabilirsin enka inşaat da güzel. bist30 dan alacağın her senet ülkede savaş gibi şeyler çıkmazsa para yaptırır.

  • lata  (23.09.18 20:19:49)
ben kriz ortamında gıda, market hisselerinin yükseleceğini düşünüyorum bim gibi.
bir de kriz olsa da olmasa da tüpraş, ereğli gibi düzenli temettü veren sağlam hisseler her zaman portföyde olmalı. bunlar bir anda 4 e 5 e katlamaz ama her sene düzenli temettü verir.

  • yüzyıllık yalnızlık  (23.09.18 20:50:04)
Sise, soda(sodasn değil) gibi yavaş ama sürekli yükselen hisseler uzun vadeli olabilir.
Ykbnk, yatas bunlar ise şu an çok düşük olan hisseler. Orta vadeli düşünebilirsin.
Mavi, banvt, pgsus, tavhl, gusgr düşük gibiler ancak riskli.
Teknoloji istersen kfein takibinde olabilir.
Kozaa, Kozal, ipek her zaman kazandırır. Dönemsel hareketlerini takip etmek önemli.
  • Amory Lorch  (23.09.18 21:08:52)