bankacı 100milyonu alıp kaçıyorsa

2019 çok da iyi geçmeyecek diyebilir miyiz?

evlere ve arabalara kullandırılan anlamsız düşük krediler var. devlet demekki elindeki kredi stoğunu da reform yapmak yerine arkadaşlarına dağıttı. 2019'da bütçeyi daha da kıssa sektöre para girmez, vergi toplanmaz, işler yürümez, kredi borçlarından yeni krediler alınamaz vs.

2019'u kendimizi geliştirmeye ayıralım çok da yatırım vs yapmayalım? 2020, 2021'e hazırlanalım. doğru bir düşünce mi?

2019 enflasyon %15 diyor zaten albayrak piyasa karının %7-8 olduğu bir ortamda.

bankacının 100 milyon alıp kaçmasıyla ekonomiyi nasıl bağdaştırdınız anlayamadım. Benzer olaylar hemen hemen her sene oluyor, şube müdürü vs. banka hesabına sokmadan sana şöyle kredi ayarlayacam böyle döviz kafalıycam diye uyanık geçinenlerden topladığıyla kaçıyor. Sonuçta topladığı para hiç bir şekilde hesaba girmiyor, elden topluyor ve kaçıyor. Bankanın kredi vermesiyle vs. alakası yok.

  • koskoca kirpi  (23.09.18 15:59:43)
Zimmetine para geçiren banka çalışanı haberleri her zaman olur, ekonomi ile nasıl bağdaştırdınız +1

Evet borçlanmayın, kredi çekmeyin, acil olmayan her harcamayı öteleyin en az bir sene.
  • John Bloor  (24.09.18 09:30:17)
Zimmetine para geçiren çalışan olayı sıklıkla olan bir şey diye biliyorum ben de. ama genelde tutarlar görece düşük kaldığı için ve medya organlarının en büyük reklam vereninin bankalar olduğu düşünüldüğünde haberimiz olmamasın sebebi de belli oluyor.

  • atom karincanin torunu  (24.09.18 09:40:33)