Güçsüz wifi sinyali access point yada repeater ile mi düzelir?

Arkadaşlar modemim alt katta yatak odam üst katta ve iyi çekmiyor bunu düzeltmek için Airties 4310 adında bir cihaz almıştım vakti zamanında kullanmak yeni nasip oldu. Şimdi process şöyle. Alt kattaki modemden yukarı ethernet kablosu çekip airties 4310'a bağladım ve kurulumu access point olarak yaptım. Laptop ve telefonumla bağlandım ve sinyal/hız sorunum çözüldü fakat değişik bir sorun var. Belli aralıklarla internete bağlı da olsam internet bağlantısı yok diyor ve 30saniye - 1dakika arası internet erişimim duruyor fakat bu sürede sınırla bağlantı vs hiçbir uyarı almıyorum bağlantı gayet güçlü ve sorunsuz gözüküyor fakat internet donmuş oluyor. Birincisi bu neden olur? İkincisi bu airties cihazın kurulumunu yaparken access point dışında köprü modu ve repeater modu da seçebiliyorum. Acaba access point kullanarak yanlış mı yapıyorum? ip'ler ilgili falan mı bir sorun oluyor, yahut diğer modlarda mı kullanmam icap ediyor?

Anlayan bir arkadaş yardım ederse çok sevinirim.

1. elektronik alettir yapar. meme yapmıştır o.

2. repeater modunu da dene, daha sağlıklı olabilir, AP'de belki ap nin cpu'su yetmiyordur bir şekilde meme yapıyordur o.

en iyi çözüm deneme yanılma yaparak test etmektir.

Ha birde su var, ap nin config sayfasına girip lease süresini 24 h ya cekebilirsin. belki yanlıslıkla 30 sn 20 sn ye ayarlanmıstır. bilemiyorum.
  • binder dandet  (22.09.18 21:13:40 ~ 21:15:39)
Repeater modunda wifi aldığı sinyali wifi olarak yaymıyor muydu? Ben modemden ethernet çektim cihaza. Repeater modu yine de çalışır mı ki...

  • sabor  (22.09.18 21:16:28)
Tamam sinyal alt kattan üst kata iyi gelmiyor diye ethernet çektim zaten. Kablosuz olarak repeater olacaksa bir işime yaramaz ki. Şu an ethernet ile aldığı interneti access point olarak yayıyor. Bunun aynını repeater yapmaya çalıştığımda kabul etmiyor malesef.

  • sabor  (22.09.18 21:22:10)
-AP modu dogru.
- Ap'nin calistigi kanali degistir.
- AP'nin bulundugu yeri degisterin. Manyetik alanlardan ve metal aksamlardan uzaklastir.
- Kullandigin AP modeli cok dandik. En son AP'yi degistir.

Kablonun kaliteli ve RJ45 konnektorunun duzgun cakildigini varsayiyorum.
  • Kirmizibavul  (02.03.19 00:16:24)