2 defa hatalı göz numarası veren doktoru şikayet

Selamlar,

Göz doktoru tarafından 2 defa yanlış reçete yazıldı. İlk hatada hasta hakları birimine şikayet etmiştim, hastaneye tekrar davet ettiler gittim. Bu özür muayenesinde yeniden yanlış numara yazılmış. Böylelikle muayene ücreti dışındaki masrafım 1.5k’yı buldu. Boşu boşuna gözlük ve lense bir dünya para verdim. Ki takanlar bilir gözlük camları gerçekten çok pahalı.

Durumum var diye bu kadar parayı verdim ama bu kadar hataya rağmen vermek zorunda değildim, maddi manevi hasara uğradığım için de siniriyim. Kaldı ki herkesin durumu müsait olmayabilir, insanlık hali mecbur olmasam ben de alamazdım zaten. O yüzden bu doktoru tekrar şikayet edeceğim ama mağduriyetimi gidermek için nasıl bir yol izlemeli, nerelere şikayet etmeliyim?

Not: üstüne üstlük özür muayenesinde doktor muayeneden çok kendini övmüştü, alanında ne kadar iyi ve tanınan bir doktor olduğunu vs söyledi saçma bir şekilde. Kendini aklamak adına da numaraları hastanın yönlendirmesine göre yazdığını söyledi. Yıllardır gözlük takan birisiyim, hayatım boyunca bir defa bile böyle bir hata, olay yaşamadım halbuki. Yıllardır her doktoru doğru “yönlendirdim” bir ona denk geldi demek zira adam katiyen hatasını kabul etmiyor.

çok istiyorsan tazminat davası açabilirsin.

  • loser blueser  (22.09.18 20:01:42)
Ne kadar yanlış reçete? Neresi ne kadar yanlış yani

  • sarcophagus  (22.09.18 20:58:36)
muayenede size camları denettirip uygun olanı seçtikten sonra reçeteye mi yanlış yazılıyor anlamadım

  • feykalade  (22.09.18 21:05:33)
Bir daha şikayet edip özür muayenesine git, sonra aynı duyuruyu aç ona da yazalım. Nasıl olsa durumun var.

Özür muayenesi ahahahha
  • 038576  (22.09.18 21:25:07)
@sarcop yanlışın düzeyi mi olur anlayamadım? Göremiyorum bariz şekilde. İlk muayenede düşük ikincide yüksek numara vermiş, oldu mu?

@feykalade camla denettirmedi sorun orada,
Cihazdan numaraları değiştirip verdi sadece.

@038 sen hiç hastaneye gitmedin galiba? Bilmiyorsan git bir muayene ol, ücretin benden.
  • Gta van city  (22.09.18 22:40:31)
He bilmiyom ben. Ama sen çok biliyorsun bak, hem durumun da var.

  • 038576  (23.09.18 00:57:49)
Benzeri başıma geldi. Bi bahane uydurdu yok bu göz bu numaraya alışır falan gibi.

  • empedokles  (23.09.18 01:16:12)