Mersin'de 1,5 günde

1. Nerede denize girilir?
2. Ne yenir?
3. Nereler gezilir?
4. Nerede kalınır?

Araç var, 4 erkeğiz, yakın ilçeler filan olabilir.

Metropol (52 kat) karşısında özkaymak'tan kerebiç yiyin.
Kuşimato'da atom için, aynı sokakta güzel tantuniciler de var. Orada önce tantuni, sonra atom.

Özkaymak'tan hediyelik cezerye de alabilirsiniz.

Denize girecek hava var mı bilmiyorum, girecekseniz kumkuyu plajına gidebilirsiniz, temizdir. Kız kalesi, cennet cehennem de gezilebilecek yerler. Tarsus'ta da eshab-ı kehf var.
  • yirmisantim  (21.09.18 12:48:35)
narlıkuyu güzeldir derler.
ben mersine hiç gitmedim ama duyduğum tek yer orası.

  • barankovan  (21.09.18 13:14:20)
Vakit çok az Mersin de inanılmaz güzel yerler var mesafe çok size gelmez ama birkaç tane yazayım

Aydıncık Aynalıgöl mağarası yeni keşif ziyaretçisi henüz az olduğu için mağaranın içi ışıl ışıl astım mağarası gibi kristaller henüz renk değiştirmemiş en dibinde de göl var süper bir yer
Eshab ı Kehf ve 1 km ilerisinde bulununan Taşkuyu mağarası gezmesi çok rahat krom profilden korkuluk yapmışlar merdivenler çok rahat mağaranın içi havadar ve geniş atmosferi bir hoş

Erdemli den yukarı Toros lara doğru çıktığınızda Doktor un Vadisi tavus kuşları falan var yollarda

Adamkayalar küçük bir dağcılık deneyimi olur ulaşmak için kanyondan aşağı iniyorsun 1 km civarı

Deniz için tavsiyem Narlıkuyu da Akyar piknik alanını geçince orada güzel koylar var

Tisan

Mavikent

Erdemli marinaya inerken sağdaki yapı kompleksi henüz restore edilmedi ama içinde devasa bir sarnıç mezar odaları v.s var

Korikos kalesi çok güzel o da hemen kız kalesinin Erdemli istikameti çaprazında karada denizden gemi giriş yeri falan var tam tarihi filmlerdeki gibi otur izle kız kalesinden daha bir içine alıyor tarihini hissettiriyor

Gündoğdu restoranta gidin ve KÜŞLEME yiyin bana teşekkür edeceksiniz 2 şubesi var Mezitli de olanı daha havadar öbürküsü forumda lezzet aynı hangisi yakınsa fiyat olarak 2 tantuni diyebilirim ve masayı donatıyorlar offf offf

Değişik lezzetlerden tatmak isterseniz Sabah et lokantası var şırdan mumbar dolması perde pilavı iç pilav ve bir sürü güzel yemek var

Şuan aklıma gelenler bunlar
  • esmeralda  (21.09.18 23:01:11 ~ 23:06:43)