Ne olacak sonum ?

Evet arkadaşlar…
Bugün size sorunlarımdan bahsedeceğim ve sizden tavsiye isteyeceğim.

27 yaşındayım. İngilizce iktisat bitirdim ve askerliğimi yaptım.
Gelince de dış ticaret işine girmeye kara verdim.
Amacım önce bu işi öğrenmek ve ilerde kendi işimi kurmak…

Her şeyi askerde kafamda kurguladım. Dış ticaret eğitimi aldım ve bir gümrükçünün yanına girdim.
Lakin maaş alamıyorum. Pazartesi noterden ihtar çekeceğim artık. Kovarlarsa da kovsunlar.
Çalıştığım gümrükçü büyük bir yatırım yaptığı için hem bizim maaşları hem firmaların parasını yiyor.
Firmaları tek tek kaybetmeye başladık. Maaş alamayanlar da tek tek işi bırakıyor zaten.
Batmamız yakın.
Ama bi taraftan da korkuyorum. Piyasanın içinde olduğum için görüyorum. İşler yarı yarıya azaldı.
Şimdi ben bu işten çıkarsam yeni bi iş bulmam kaç ayı bulur belirsiz.
Çünkü diğer gümrükçülerin işleri de azaldı.

EKONOMİK KRİZİN BAŞINDAYIZ DAHA…

KPSS den 68 almışım. Ailem ASKER OL, MEMUR OL, POLİS OL diye baskı yapıyor sürekli.
Bu pek umrumda değil. Çünkü benim bi hedefim var. İşsiz kalınca köyüme dönmem gerekebilir.
‘’’Sözümüzü dinlemedin. Bak şimdi ne haldesin’’’ diyecekler.
BU İŞİ BULMADAN ÖNCE İŞ BULUNCA HER ŞEY YOLUNA GİRECEK SANIYORDUM.
İŞİ BULDUM ama maaş yok. Ucu ucuna idare ediyorum.
Büyük bir şehirde travestiler sokağında bi çatı katında 2 ev arkadaşımda birlikte yaşıyorum.
Evde tahta kurusu var. Her yerimi ısırıyorlar. Bir türlü bitiremedik.

Bir diğer sorunum da bu evi yöneten ev arkadaşımla…
Adam lise mezunu, AKP li gerizekalı, hastalık seviyesinde cimri biri.
Sürekli tartışıyoruz.
Bu ev ucuz. Civardaki evler hem pahalı hem yeni ev arkadaşı arayan yok .
Ve tabiki yeni eve çıkacak param da yok.

DAYAN DAYAN DAYAN… NEREYE KADAR ?
İŞTEN MUTSUZUM --- ÇIKAMAM.
EVDE HUZURSUZUM --- ÇIKAMIYORUM.

NE YAPAYIM KARDEŞİM BEN ?
Bİ AKIL VERİN NE OLUR ?

ingilizce bölüm okuduysan ingilizcen iyidir. neden yurt dışında master yapmayı düşünmüyorsun? çalışıp bir yandan okuyan sürüyle insan var yurt dışında.

  • banagazozalnuri  (20.09.18 23:53:36)
@banagazozalnuri

ingilizcem o kadar da iyi değil.

ve okul defterini kapattım.
  • iste o bendim  (21.09.18 00:23:44)
27 zor bir yaştır, sabır dilerim öncelikle

Önerim maaşını alana kadar beklemen ve bu arada iş bakman yine benzer yapmak istediğin işlerde ama eğer yoksa part time Cafe falan bakabilirsin geçici
  • lupelius  (21.09.18 00:41:03)
abi büyük şehir demişsin, illa avmsi mağazası vardır. hemen bir cv oluşturup 50 100 tane fotokopisini çek (sakın kırtasiyeye gitme, üniv yakınlarındaki fotokopicilere git) gördüğün her mağazaya bırak. işini de bırakma ama mülakatta çalışmadığını söyle tabiki. onaylandıktan sonra istifanı verirsin. çoğu mağaza primiyle yemeğiyle (sodexo) 2 bucuktan asagı vermez. hayatını düzene sokana kadar da seni idare eder.

  • isimsiz uye  (21.09.18 05:12:40)
Size özel mesaj attım, bana dönebilir misiniz?

  • xdenizx  (21.09.18 08:11:35)
Köye dönmek de mantıksız değil. Köylüler cahillikten öldükleri için potansiyeline sahip oldukları parayı kazanamıyorlar ama ufak dokunuşlarla bir şeyleri daha iyi hâle getirerek hem kendinize hem ailenize büyük şehirde kazanamayacağınız paraları kazandırabilirsiniz.

  • le jeune turc  (21.09.18 08:49:41)
@isimsizuye gümrük işinde devam etmek istiyorum

  • iste o bendim  (21.09.18 11:41:25)