Yağlı cilt ve Roaccutane tedavisi hakkında bir soru

Selamlar,
Cildimin ve saçımın aşırı yağlı olması şikayetiyle cildiyeye gitmiştim ve birkaç aydır roaccutane tedavisi görüyordum.
1. ay iki günde bir 10mg,
2. ay günde 10 mg,
3 ve 4. ay iki günde bir 10 mg,
5. ay üç günde bir 10 mg şeklinde çok hafif dozlarda alıyordum.
Saçımın ve cildimin yağlanması makul seviyelerdeydi.
Şimdi haftada bir 10mg’ye geçtik, hatta ben 1-2 gün daha uzatıyorum arayı; ama şimdi cildimin yağlanması tekrar ortaya çıkmaya başladı.
Bu zamana kadar kullandığım dermokozmetiklerden gördüğüm kadarıyla cildime dışarıdan müdahalenin bir anlamı yok. İlacı azaltınca da görüyorum ki ben bu ilacı bıraktığımda eski günlerime geri döneceğim. Bunun bi çözümü yok mu? Mesela roaccutane’ın içeriği neyse ona denk bir şeylerle beslensem falan. Lütfen saçını az yıka gibi dahiyane önerilerle gelmeyin. Bunun dışında önerileriniz varsa paylaşırsanız süper olur.

aynı dertten ben de muzdaribim. her gün saçımı yıkamak zorunda kalmaktan saçlarımı yıprattım. takipteyim

  • kel aynak kusu  (15.09.18 22:09:16)
Kadınım, sabah yıkadığım saç akşama yetişmiyor. Kendimi sürekli rahatsız ve pis hissediyorum bu yüzden. Düşündüğünüz gibi güzel bi şey değil yani. Activex falan demişsiniz de, yüzüm için aldığım yıkama jeline en son 200 tl verdim, öyle diyim :) çok bi şey etkilemiyor.

  • sedat peker in yegeni  (16.09.18 06:12:45)
No shampoo önerini dikkate aldım tabi ki :)

  • sedat peker in yegeni  (16.09.18 10:36:51)
Cevabınızı yeni farkettim şu an. Aşırı tepki vermedim aslında, yazışarak anlaşmaya çalıştığımız için ters algılamış olabilirsiniz, ya da ben kendimi ifade edemedim. Ergenliğimden beri bir sürü şey denediğim için, bir de el ürünü ile yüz ürünü farklıdır ya, o yüzden çok kafama yatmadı protex konusu. eğer deneyip memnun kaldıysanız deneyebilirim ama. zaten bu aralar şuna çözüm olması için her şeyi deneyebilirim :/

  • sedat peker in yegeni  (16.09.18 13:15:24)