Ofiste sabah iletişimleri

Selamlar,

Ofise geldiğinizde sabah oradakilere "Günaydın" diyor musunuz? Ya da asansörde birlikte yukarı çıkıyorsunuz, ineceğiniz kata geldiniz. İnerken "İyi çalışmalar" veya "Kolay gelsin" diyor musunuz?

Diyorsanız düzenli olarak mı yapıyorsunuz yoksa ruh halinize göre değişiyor mu? Demiyorsanız neden? Demeyi mi dememeyi mi doğru buluyorsunuz? Aydınlatırsanız mutlu olurum.

Teşekkürler.

yanından geçtiğim herkese diyorum sabah günaydın, gün içinde kolay gelsin; biraz da görev icabı. normalde sabahları kimseyle konuşmak gelmiyor içimden, çoğu kişinin de konuşası olmuyor zaten, sabahları yakınından geçmiyorsam göz teması kurmuyorum, bişi demiyorum.

  • Bruce  (13.09.18 08:43:31 ~ 08:47:59)
ortak alanlarda cevap almayacağımı bildiğim kişiler dışında herkese günaydın derim.
kendi departmanımda ise herkesin masasına uğrayıp günaydın derim.

  • teritori  (13.09.18 08:45:21)
İş arkadaşlarımla göz göze gelirsek gülümsüyorum, başla selam gibi. Bir karşılık beklemeden yürümeye, işimi yapmaya devam ediyorum. İnsanlar konuşuyorsa bölmüyorum ama, masama geçiyorum direkt.
Türk temizlik görevlileri oluyor, günaydın veya kolay gelsin diyorum. Öğrencilerime de “hey” diyorum ya da garip bir yüz ifadesi yapıyorum selamlamak için.

  • sopiro  (13.09.18 08:46:46)
Muhakkak "Günaydın" derim. Gözünün içine baka baka derim. Demeyeni anormal buluyorum.

  • SiyamkedisiZorro  (13.09.18 09:05:29)
Tabi ki günaydın diyorum :) sabah her gelen günaydın der bizde. Yani birlikte çalışıyoruz, niye demeyelim ki?
Hatta ofise çıkmadan önce alt katta lab'a uğrayıp günaydın diyoruz.

  • pati  (13.09.18 09:06:02)
Özellikle bir gıcıklığım yoksa derim tabii

  • alaimisema  (13.09.18 09:07:26)
Ben de günaydın derim, direkt ofise girer girmez değil ama mutfaktan su almaya giderken de hal hatır sorarım. Asansörde de hiç tanımadığım başka şirketlerden insanlara da günaydın/afiyet olsun/iyi çalışmalar vs. diyorum.

Bence önemli böyle şeyler. Kafayı telefona gömmek, ayı gibi inip gitmek veya yanından geçmek hoş değil. İletişimin önemli olduğunu düşünüyorum. Bir daha görmeyecek olmak, hiç konuşmamış olmak buna engel olmamalı.
  • chicha  (13.09.18 09:24:53)
Asansörde günaydın ve iyi günler diyorum. Ofiste de karşılaştığım kişilere günaydın diyorum. Ruh halime göre değişmez, düzenli olarak yapıyorum.

  • windowsguvenlikduvari  (13.09.18 09:30:12)
Günaydın derim, asansörde de kolay gelsin derim. Ruh halime göre değişiyor, bazen işler yoğun oluyor, insanın kafası bozuk oluyor. Öyle zamanlarda tony montana gibi iş yerini taramak istiyorum.

  • datnet  (13.09.18 09:54:54)
Hep derim. Ayrıca otopark girişteki güvenliğe, bina girişteki güvenliğe de selam veririm her zaman.

  • battal gemalmaz  (13.09.18 10:00:22)
Sabahları her gördüğüme günaydın diyorum iyi hissediyosam naber falan da derim hal hatır sorarım. Benim de gıcık olduğum şey gün içinde tekrar tekrar karşılaşınca ne yapmamız gerektiği, ben sadece gülümsüyorum ama bazı insanlar kafasını kaldırmıyo bazıları meraba diyo falan o konuda kafam karışık

  • pastörizesüt  (13.09.18 10:07:11)
Her zaman derim. Görev gibi değil ama içim rahat etmiyor diğer türlü, günaydın dersem selam verirsem daha mutlu oluyorum. Demeyenlere uyuzluğuna daha çok derim :)

  • megalomaniac  (13.09.18 10:12:48)
her sabah herkese gülümseyerek ve canlı bir tonla günaydın diyorum
içimden gelerek yapıyorum çünkü karşımdaki da ayılıyor ve gülümsüyor, bu durum bana iyi geliyor. bu durum asansöre binerken de geçerli

asansörden inerken her seferinde iyi günler/iyi çalışmalar/iyi haftalar diyorum, bu da içimden geliyor
  • superb  (13.09.18 11:06:46)
Asansore beraber bindigimiz kisilere asansorden cikarken iyi gunler diliyoruz.

Ofise girdigimde gunaydin diyerek ilerliyorum.
  • kuehles blondes  (13.09.18 11:50:13)
Mutlaka günaydın diyorum. Temizlik görevlisi görürsem kolay gelsin diyorum.

  • muslugubozukhayrat  (13.09.18 12:43:33)