Bedelli Askerlik - celp erteleme

Arkadaslar Selam,

Daha onceden soruldu ya da yazildiysa affola, baktim ama bulamadim.

Simdi benim durumum soyle;
Kismet ise bir iki hafta icinde yurt disina gidiyorum. Bir is teklifi aldim ve guzel bi firsat. 3 aylik bir deneme sureci olacak ve aralik gibi geri donecegim sanirim. ( uzun sureli anlasma 3 aylik surecden sonra baslayacak)

Benim aklima takilan soru ise su;
Diyelim ki ben gitmeden bedelli askerlige basvurdum. Ben oradayken bana gel derlerse gelemem. Bunun proseduru nedir ?
-bedelli askerligim yanar mi ?
-geldikten sonra gidebilirmiyim ?
-bedelli askerlik yanarsa parami geri alabilir miyim?

Bu ve benzeri durumda olan varsa, bilgilendirirse sevinirim.

Cok tesekkurler.

Ozur diliyorum kacirmisim sanirim. Peki celp tarihim aciklandiktan sonra vazgecebilirmiyim ?

  • busuta  (11.09.18 13:40:41)
bedelliaskerlik.org
benzer drumdayım şöyle bir haber gördüm. Umarım iade alınabiliyotdur

  • megacracker  (22.10.18 17:58:55)