kulak deldirme sonrası sorular

bu akşam kulağımı deldirdim.

1. evde baticon, bepanthol falan var. süreyim mi yoksa ellemeyeyim mi?
2. yarın duş alsam bir şey olur mu?
2. ara sıra çevireyim mi? deldirdiğim yer çevirme dedi ama herkes çevir diyor.
3. geçici küpeyi 3 gün sonra çıkarsam ne olur?
3. 2 hafta sonra bir günlüğüne çıkarmam gerekecek. 2 haftalık delik bir günde kapanır mı?

1-Bepanthol sürebilirsin, baticon gereksiz bence.
2- duş alsan bir şey olmaz.
3- çevir. Kremleyip çevir hatta.
4- ne kadar geç o kadar iyi
5- kapanabilir.
  • melodiaa  (10.09.18 22:48:38)
Yara falan olmadikca elleme
Bir sey olmaz yarin dus al.
Ben hic elemedim bu zamana dek
cikaracaksan 3 gunden once cikarma
1 gunde kapanmaz ama 1gunu gecmemeye calis. hatta eve gelince aksam tak tekrar
  • stavro  (10.09.18 22:49:00 ~ 22:49:19)
1: Arada sür ama çok da şart değil.
2: Islatma.
2: Çevirme.
3: En az 10 gün çıkarma.
3: 2 hafta sonra sorun olmaz.
  • angelus  (10.09.18 22:49:47)
1-gerek yok ama krem sürebilirsin
2-olmaz
2-çevir
3-ne kadar geç o kadar iyi, erken çıkarınca tam iyileşmeyeceği için diğer küpenin arkadan çıkmama ihtimali var
3-2 haftada büyük ihtimalle geçer, 1 gün problem olmaz
  • atadam  (10.09.18 23:21:15)
Krem mutlaka sürün, yara olabiliyor. Duş alabilirsiniz. Ben krem sürüp çeviriyordum hep. Geçici küpe 15 günden önce çıkarılmaz, kulaklarımda 7 delik var ve hiçbirini 20 günden önce çıkarmadım, 2 hafta sonra 1 gün takmasanız kapanmaz ama 1 günü aşmayın.

  • mslny  (11.09.18 00:37:39)
1. ben hiç bişey sürmemiştim. yara olmadığı sürece sürmeye gerek yok bence
2. 24 saat sanırım su değmemesi lazım. ama öğleye doğru ben olsam duş alırdım.
3. çevir. çünkü delik kısmı açık yara oluyor ve çevirmezsen olduğu gibi küpenin üzerine kuruyor, ondan sonra çevirmek işkence.
4. 7 gün beklesin.
5. kapanmaz.
  • elorelia  (11.09.18 08:56:56)
1.bir şey sürmeyin bence, piercing yaptırdıgımda bile iltihap yoksa bir şey sürülmüyordu.
2.duşta da bir şey olmaz.
3.bilmiyorum belki ilk birkaç gün çevirmeyip sonra çevirebilirsiniz.
4.geçiçi küpeyi çıkarmak için 3 erken bence.
5.2 haftalık delik bir günde kapanmayabilir ama gün içinde tuvalete falan gidip takabilirsiniz belki.
  • Olric  (11.09.18 10:47:54)