En yakınlarınız hakkınızdaki ve geçmişinizdeki....

Gerçeklerin ne kadarını biliyor? Eşiniz, aileniz, nişanlınız...

Onların tanıdıklarını zannettikleriyle gerçek siz arasında ne kadar fark var? Ve bu farkın sebebi ne?

çok güzel bir soru öncelikle.

Kişiye özel geçmiş dokuyorum ben, hani işe girerken cv'deki alakasız yerleri atarsın ya, o hesap.

Herkes her şeyi bilmemeli. yeri gelir düşman olursun, kullanırlar.
  • binder dandet  (07.09.18 23:19:31)
Esimin/nisanlimin her seyimi bilmesini isterim. (Su anda bir iliskim yok.)

Ailemin her seyi bilmesine luzum oldugunu düşünmüyorum. Ben de onlarin her seyini bilmeyi istemem zaten.
  • partydisaster  (07.09.18 23:20:17)
Hiçbir şeyimi bilmiyorlar. Bildikleri ile olduğum kişi arasında uçurum var. Böyle olmak zorunda oldu ve yalan söylemekte uzman oldum. İlmek ilmek yalanlarla ördüm. Şimdiki hayatımdan da çok memnunum.

  • tahin pekmez yoğurt  (07.09.18 23:27:49)
Duyacakları zaman asla inanamayacakları türde şeyler var. Beni bugüne kadar tanıyan ve bundan sonra tanıyacak olanlar bu şeyleri asla tahmin etmez, duysalar dahi inanmazlar.

  • boyle buyurdum  (07.09.18 23:28:43)
birazını biliyorlar, ama sadece evleneceğim kişinin pek çok şeyi bilmesini isterim. bazı şeyleri söyleyemem, bazı şeyler utanç verici, bazı şeyleri bilmelerine gerek yok vs. karakterim ile alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

  • tabirimekruh  (07.09.18 23:36:16)
yakın olduklarim hele ki ilişki yaşadığım insan her şeyi bilir. en berbati en rezaleti

şeffaf olmayı seviyorum. yoksa huzurlu olamazmisim gibi.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (07.09.18 23:51:15)
en yakın dostum, çocukluk arkadaşım beni her şeyimle tanır, bilir.
onun dışındaki en yakın çevrem de her şeyin yüzde 85-95 civarını bilir.
sadece arkadaşım olanlara karşı daha mesafeliyim tabii.

ailemden özellikle saklamasam da bilmedikleri şeyler var, o da özel hayata dahil olduğu için.

sevgili/nişanlı/koca ya da bunların adaylarına zaman içinde konuşuldukça, paylaşıldıkça önemli noktalar anlatılır elbette.
tutup da bugüne kadar kimle ne yaptım diye liste vermem, ama yeri geldiğinde bahsedebilirim ve hayatımı genel hatlarıyla da olsa bilir.
  • blatta hiberna  (08.09.18 01:28:55 ~ 01:29:37)
Sevgilim beni benden daha iyi biliyordur herhalde. Ya da ben ne kadar biliyorsam o da o kadar biliyordur. Zaten öyle saklanası bir yanım da yok; hani saklıyorsam daha ben de bilmiyorumdur.

5-6 arkadaşım var; benimle ilgili hemen hemen her şeyi bilirler. Hatta, onlardan bazıları da beni benden iyi tanıyordur. Gider onlardan fikir alırım “Ne hissedyorum, ne yapıyorum ben şu an” diye ama atıyorum, fantwzilerimi sevgilime anlatırım ama onlara anlatmam. Öyle bir eksiklik var onlarda.

Ailem ise bayağı bir şeyi bilmez.
  • aychovsky  (08.09.18 06:57:11 ~ 06:58:16)
Sevgilime (tabi olduğunda) birçok şeyimi açıyorum. Yakın arkadaşlarıma ise daha azını. Fakat
Aileme çok az şey açıyorum.

Kim ne kadar merak içindeyse ondan o kadar çok şey saklıyorum gayriihtiyari olarak
  • rakicandir  (08.09.18 14:57:57 ~ 14:58:47)
En fazla seyi hayat arkadasim biliyor. Bugune kadar sadece 2 kisiye cok sey anlatmisimdir biri kapidan kov bacadan girerdi. Digeri de yol arkadasim zaten. Bacadan gireni borudan gonderdim. Yol arkadasim, candir.

  • baldan kaymak  (08.09.18 20:12:31)