muhabbet kuşum kanadını çarptı

birkaç gün önce lavabonun içinde kanat çırparken anladım yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu, sonra yalpalaya yalpalaya uçmaya başladı.

iki gündür kafeste tutuyorum iyileşsin diye ama bir kanadı düşük.

öyle kırılma gibi bir durum olduğunu sanmıyorum gayet ötüyor keyfi yerinde gibi.

az önce çıkardım yine uçamadı, kafesine geri girdi.. ne yapmalı?

edit: Kutsal bilgi adına yazıyorum kuş iyileşti. Küçük kafese aldık bir süre fazla hareket etmesin diye ama delirip kanadını kafese çarptırıp daha çok zarar verdi. Kafeste dursun ama uçurmayın, ara ara elinize alıp sevin kafeste sıkılmasın. Veteriner röntgenini inceleyip major bir kırık yok varsa ufak çatlak var demişti. B12 ve Kalsiyum desteği verdi suyuna damlatmalık 10 gün onu damlatıp suyunu her gün değiştirdik. Oyuncaklar www.hepsiburada.com falan aldık. Tabiri caizse sevgi iyileştirdi okuyanlara bol şans.

Veterinere götürmeni tavsiye ederim, bizim kuşa da buna benzer bir şey oldu daha sonra hiç uçamaz hale geldi. Veterinere götürdüğümde iş işten geçmişti tabii bi sürü ilaç verdi ama uçması mümkün değil artık maalesef, şimdi her baktığımda içim acıyor, umarım sizinkinin böyle bir şeyi yoktu ama yine de veterinere bi gösterin bence, geçmiş olsun.

  • lorne malvo  (07.09.18 23:15:42)
ben geçenlerde çok sert ayağımı çarptım 2 gün topalladım. veterinere mutlaka götürün yumuşak doku zedelenmesidir yüksek ihtimalle, zamanla geçer ama korkulu rüya görmektense garantiye almak en iyisi.

  • unique hint kumasi  (08.09.18 13:23:57)