böbrek hastası kedim

çok yaşlı ve hasta bir kedinin bakımını üstlendim, klinikte elden geldiğince müdahale edildi ama daha fazla yapılabilecek bir şey olmadığı için eve getirdim. hekimimiz böbreklerinin yüzde 40 oranında çalıştığını söylüyor, deri altı serum alıyor, bir de evde şırıngayla ilaç veriyorum.

evin her yerine bolca su, iki çeşit böbrek hastalıklarına özel kuru mama ve bir çeşit yaş mama yerleştirdim. mamaların hepsinden yiyor, su içiyor, idrarı ve dışkısı düzenli ve hem miktarı hem de kıvamı iyi. araştırmalarım sonucunda gördüğüm kadarıyla katkısız ve ek malzemesiz tavuk suyu ve ton balığı suyu tüketmesinde sakınca yokmuş, bunları denemeyi düşünüyorum.

kronik böbrek yetmezliğiyle alakalı tecrübesi olanların tavsiyelerini almak isterim. bir de bizi düşünürseniz, aklınıza gelirsek iyi dileklerinizi almak isteriz :) kaybetme korkusuyla çok yıprandım.

cici oğluşumun fotoğraflarını da ekliyorum. keyfi yerinde, ilgili, gezip dolaşıyor, yakalamaca oyunları oynamayı seviyor, kendini sevdirmeye bayılıyor, sürekli mırlıyor. ismi portakal :)

çok şirin yahu. bir şey sormak istiyorum, neden şaşı? geçen gün parkta bir kedi gördük yaşlı da değildi hatta 1 yaşında bile yoktu belki ama şaşıydı açıkçası kediler neden şaşı olur merak ediyorum.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.09.18 23:48:19 ~ 23:48:33)
Link olarak da ekleseydin keşke. Mobilde göremiyoruz.

Geçmiş olsun. Merak ettim miniği
  • Delay Fuze  (06.09.18 00:04:34)
çok teşekkür ederiz.

bu oğluşun iki gözü de problemli maalesef. bir gözünde katarakt var, diğerinin de kirpikleri içeriye doğru dönüp gözüne battığı için zarar vermiş.

eksiup.com
  • bir garip melek  (06.09.18 00:20:53)
Tekrar geçmiş olsun o zaman. Hastalığı güzelliştirmiş onu. Çok karakteristik bi suratı var. Maaşallah

  • Delay Fuze  (06.09.18 00:27:44)
ankara da petcode var tr de tek kedi diyalizi orada sanirim

  • oscar  (06.09.18 00:52:24)
porti tam bir şapşirik ve çok güzel! dayanamayıp yazdım. ömrü upuzun olur inşallah <3

  • evde liyakat kalmamis  (06.09.18 12:48:40)
14 yıllık kedimizi geçenlerde böbrek yetmezliğinden kaybettik.

keyfi yerinde, hareketli ve mama yiyor ise endişelenme. mümkünse ayda bir kan değelerine bakılarak böbrek fonksiyonlarını takip etmek çok iyi olur.
  • orpheus  (06.09.18 20:46:02)
@bruce mclaren biri hill's k/d, diğerinin paketini atmışım.

@orpheus çok teşekkür ederim. başınız sağ olsun, sabır dilerim.
  • bir garip melek  (07.09.18 00:29:46)