Enerjim yok ne yapmalıyım?

Kahve duş spor her şeyi deniyorum asla üstümdeki uyuşukluğu atamıyorum. Halbuki uykumu da iyi alıyorum. Etrafta deli gibi enerjik gezen insanlar nerden buluyor bu enerjiyi?

sağlıklı besleniyor musun, vitamin-mineral eksiğin var mı, yeterince su içiyor musun, yapmaktan kaçındığın canını sıkan şeyler var mı vs. vs.

deli gibi gezen insanlara bakarsan çoğu bir şekilde mutlu veya bir isteğinin peşinden gidiyor. mutsuz insan enerjisiz ve bitik hissediyor.
  • orpheus  (05.09.18 12:07:21)
kan değerlerinize baktırın.

  • veritaslibertas  (05.09.18 12:10:55)
Ne yaparsan yap ama @ecel ol koynuna sar beni'in söylediği şeyleri yapma. Az yemek yerine düzenli ye, çok uyuma fazla uyku tam tersine bedeni daha tembel hale getirir yetişkin bir insan için 6 saatten fazla uyku faydadan çok zarar verir. Enerji içeceği içme bu tür içecekler yüksek miktarda kafein ve şeker içerir uzmanlar bangır bangır bağırıyor kullanmayın diye, ayrıca içtikten 1 saat sonra enerjik olursun ama ertesi gün seni yatırır. Kan testi yaptır kan değerlerin normal mi kontrol ettirmekte fayda var.

Ayrıca sigara kullanıyorsan bırakmaya çalış sigara halsizlik ve iştahsızlığa neden olur.
  • solo  (05.09.18 12:13:00)
b12 D vitaminlerini kontrol

Şeker karb tüketimini %80 azalt

Protein-yağ-yeşil sebze tüketimini arttır

sosyal medya bilgisayar kullanımını azalt

Her gun düzenli saatlerde yat ve kalk - min 7 saat uyu, en geç 11.de yat

sabahları protein ağırlıklı düzenli bir kahvaltı rutini oluştur.

düzenli egzersiz/yürüyüş/spor yap

Bunları 1 ay dene, sonra tekrar konuşalım
  • KaraSakall  (05.09.18 12:15:17)
Yemek ye. Oyle 2 kasik salata yiyip kalkma.

  • stavro  (05.09.18 12:51:46)
Kan tahlili,özellikle b12 ve D vitamimi
Aynı durum benim de başıma gelmişti. Belki tembellik yaptım ondandır dedim. Yürüyüş yapınca hiç yerimden kalkamıyordum.kan tahlili yaptırdım ve sonuç d vitamini yerlerde.
Bir de şekerli gıdalardan uzak durabilirsiniz.
  • tulumba  (05.09.18 12:55:26)
Bakın kendinizi adadığınız orta ve uzun vadeli bir hedef olmadan, bir şeylere ciddi anlamda kanalize olmadan yani özetle “beyin, vücudu organize ederken tüm varlığının gerekli olduğu bir sürece gerçekçi anlamda ikna olmamışsa” ne kadar uğraşırsanız uğraşın devam eder bu süreç.

@KaraSakall’ın söyledikleri de meselenin ruhuna en uygun öneriler.

Diyelim ki size bir iş önerildi ve ciddi bir maddi kazanç ya da manevi tatmin sağlayacağına ikna oldunuz. Ama bu iş için günde 5-6 saat uyumanız gerekecek, fiziksel süreçler olacak, zihninizin dikkatinin sürekli işte olması gerekecek. Emin olun bu işte çalışmaya başladığınızın 4. günü bu bahsettiğiniz şikayetlerin hiçbiri kalmaz.

Sizin ve bu tarz duyuru açan (halsizlik, yorgunluk, uyuşukluluk) tüm kullanıcıların en temel sorunu atalet. Yani tıbbi bir süreç değil. Gidip de vitamin hapı, besin takviyesi, smoothie geçirmez böyle şeyleri. Kan testleri de yol gösterici olmaz.

Vücudunuzun tüm elemanları hareket etmek üzere yaratılmış. Beyin bir disipline uzun süre yoğunlaşıp sonuç almak üzerine kurgulanmış rasyonel ve ruhsal bir yapılanma. Varlığınızın size en baştan verdiği varoluşsal ödevler var.

Hayatta bir amacınız, diğer insanların ya da canlıların hayatına değecek, zenginleştirecek, onları mutlu edecek bir hedefiniz olmalı.

Öyle çok büyük şeyler de değil. Kendi potansiyeliniz ve hareket alanınız dahilinde her şey olabilir.
  • levent bilgen  (05.09.18 12:58:50)
arkadaşlar yazmış zaten ben de yineleyeyim. b12 ya da d vitamini değerlerinize baktırın derim.

  • muslugubozukhayrat  (05.09.18 13:41:07)
kan değerleri+1

bir de uyunacak yerlere uzak dur.
  • silver apple  (05.09.18 14:04:46)