İzmir

Merhaba, bir arkadaşımın sorusunu kopyala yapıştır yoluyla sizlere aktarıyorum. Teşekkürler.

“Selamlar. Daha önce türkiye’de bulunmamış kız arkadaşımla izmir’e geleceğiz.
(Ben de Daha önce izmir’de bulunmadım.)
13-17 eylül tarihleri arasında orada olacağız. İkimiz de öğrenci olduğumuz için maddiyat açısından bizi zorlamayacak bir tatil fırsatı arıyoruz.

Sizce çeşme-dikili-foça gibi ilçelerde yarım pansiyonluk bir yer bulmak mı, yoksa izmir merkezde günlük kiralık mı aramak daha iyi olur? (Maksat gezelim, vakit geçirelim, denize girelim)

Günlük kiralıklarda sıkıntı çıkar mı? Malum arkadaşım yabancı. Polisler basmasın ne ayak diye?

İzmir merkezde denize girebileceğimiz güzel bir plaj var mı?

Şimdiden teşekkürler.”

izmir merkezde denize girilecek yer yok. en yakin yer guzelbahce sahil. o da merkezden arabasiz 40-45dk surer. cesme pahali olur. dikili foca taraflari daha iyi. hem daha uygun olur.

  • crucio  (05.09.18 11:07:23)
Maddi olarak sıkıntılılarsa çadır kursunlar. Yarım pansiyona verecekleri ücreti yiyecek içecek ve çadıra versinler. Hem polis olayı falanla da uğraşmamış olurlar. Yakın çevrede kamp yapacakları alanları araştırsınlar (Urlada vardı bir tane)

  • ondkz  (05.09.18 11:15:16)
euro bölgesinden geliniyorsa hiç sıkıntı olmaz. 1 euro = 7,75 tl

çeşme-dikili-foça gezmek ve denize girmek için daha ideal. merkezde bir şey yok.
  • eeb  (05.09.18 11:26:52)
Foça tarafları bu aralar petrol sızıntısı olayı nedeniyle karışık. O nedenle Karaburun, Çeşme taraflarını öneririm. Çandarlı'da kendi evini kiraya verenler vardı, kayıtsız o tip evlerde kalabilirler.

  • teknikekip  (05.09.18 11:36:27)
Karaburun, Sığacık, Urla, Seferihisar olabilir. Kuzey bölgede maalesef petrol sızıntısı var. Özellikle yeni Foça tarafında.

  • jackyr  (05.09.18 11:44:56)