ev arkadaşı depozito sorusu

selamlar

şöyle bir sorum var. benim aşırı sorunlu bir ev arkadaşım var evden çıkıyor. Evi ben 2 yıl önce tuttum eşyalar benim, faturalar vs benim üstüme. neyse biz zaten çok kavgalar ettik en sonunda gidiyor. bunun içerde depozitosu var ev sahibinde şuan. depozitosunu almak isteyecek dolayısıyla fakat ben ev sahibiyle konuşup depozitosundan kesmesini isticem. çünkü duvarlar epey lekeli durumda, çizikler var salon, koridor, mutfakta vs. onun odasının durumunu bilemiyorum fakat orası da muhtemelen kirli ve çiziklidir.

sonuç olarak, ben ev sahibine ''eve gelip bak, duvarlar kötü durumda, depozitosundan kes. yoksa ben kendim çıkarken zarara girmiş olucam'' desem ne olur? mantıklı mı saçma mı?

mantıklı.

  • ateistanbul  (02.09.18 22:34:13)
Kesinlikle sağlıklı ilişkilerde olması gereken durum bu. Isterse ev arkadaşın en yakın arkadaşın olsun. Banyonun tavanı örneğin yiprandiysa bu ikinizin ortak ödemesi gereken bir durumdur. Ev sahibi gelip bakar, örneğin 1000 liralık sorun görürse depozito şundan 500 lira kesip paylaşırsiniz. Hakkınızı aramaktan korkmayın.

  • Traveller  (02.09.18 22:35:42)
Depozitodan eşit olarak kessin, sen hiç mi kirletmedin ortalığı?

  • malheiros  (02.09.18 22:37:22)
peki bu arkadaş ben geldiğimde zaten böyleydi tarzı çirkefe yatarsa ne olur? kendisi epey çirkef bir insan zira.

  • vivalaaj  (02.09.18 22:39:09)
ben de mutlaka kirletmişimdir elbet. fakat evden çıkan ben değilim, ev arkadaşım. depozitosunu da alacak olan o benim depozitom hala ev sahibinde zaten. bir de salondaki lekeleri o yaptı ben değil. en büyük problem o zaten orta yerde kıpkırmızı bir leke ve göçük var.

  • vivalaaj  (02.09.18 22:40:14)
Son derece mantıklı ama eşit oranda kesilmesi gerek

  • Delay Fuze  (02.09.18 22:49:53)
kontrat ikimizin üstüne. geçen sene de diğer ev arkadaşım çıkarken depozitosunu aldı. üstünü ben tamamlayacaktım fakat şimdiki geldi o tamamladı. yani çıkarken depozitosunu alacak, ben tamamlayacağım kalan depozitoyu.

  • vivalaaj  (02.09.18 22:56:44)
Her sene ev sahibin sizile böyle uğraşıyorsa iyiymiş ben uğraşmam.

  • fasulyek  (02.09.18 23:02:22)