microsof office programları kullanımında kursa giderek uzmanlaşılır mı

ben açıkçası öyle olduğunu sanmıyorum. çünkü bu programların sonu yok ve işin düşmedikçe bildiğin çoğu özelliği kullanmıyosun. bu nedenle kurs değil de ihtiyacın olan bi özellikle ilgili arama yapıp gerektğinde öğrenmek daha mantıklı geliyor. siz ne dersiniz?

Haklısın. İyi biliyorum diyen birinin bile bilmediği çok şey olabilir.

  • Delay Fuze  (02.09.18 14:36:42)
Kursta gerekli altyapıyı yaparsın. Neyi, nerede, nasıl arayacağını öğrenirsin. Faydası küçümsenemez.

  • oguz altun  (02.09.18 15:09:13)
Office programlarını kullanmak yemek yapmak gibidir.

Programların her bir özelliğini yemeği oluşturan parçalar gibi düşün. Örneğin excel de formüller pirinç, biçimlendirme aracı nohut vs. gibi düşün.

Evet hiç bir kurs almadan yemek yapabilirsin çünkü tüm malzemeler önünde. Evet deneme yanılma ile kursta öğretilmeyen yemekleri bile öğrenebilirsin. Evet kursta zaten sana tüm yemekleri öğretme gibi bir misyonu olamaz.

Ama

Kurs sana bu malzemelere dair bilgi verir. İşte pirinç nasıl kullanılır, hangi durumlarda pirinç hangi tepkileri verir. Hangi diğer besinlerle pirinç daha iyi uyum sağlar. Atıyorum sütlaç tarifi vermese bile sütlaçta hangi pirinç türünün kullanılması gerektiğini öğretir.

Özetle

Kurs sana bu programların temel fonksiyonlarını öğretir. Sen günlük hayatta kendini daha geliştirirsin. Deneme yanılma ile öğreneceğin süreyi kısaltır bu yüzden kurssuz olmaz diyemeyiz.
  • ManikD  (02.09.18 15:20:56)
Kursla ciddi bilgi birikimin olur ama teknolojiden anlayan bir insan youtube varken kursa zaman ve para vermemeli bence. Programlama dilinden igne oyasina kadar youtube videolarindan ogrenilebiliyorken ben sahsen tercih etmem.

  • cilekli pasta  (02.09.18 16:42:36)
Udemy ve benzeri yerlerden alacağınız kurslar yeterli olur.

  • fever  (02.09.18 17:08:52)
bu devirde kurslar artik para tuzagi. kursta bir hocanin bilgisine kalmissin. nette yuzlerce hoca..

  • groove  (03.09.18 15:56:46)