Tahlil okuyabilecek biri

Cumartesi gğnü ishalle başlayan maceram salı günü serum yiyip "enfeksiyon kapmışsın yediğinden" ile sonlandı. Hem kan hem kaka testi verdim. Antibakteriyel ilaçlar içiyorum. Ama testime bakın, gaita için negatif demiş. Sonuçları almaya babam gitti doktor çıktı vermemiş, mikrop kapmış demiş hastanenin sonucu yok. E-nabız'dan ulaştım buna da. Allah aşkına yorumlayın. Negatifse neden ölüyorum?

Mobilde olduğum için güncelleme yapamıyorum da, bakılacak olan 28.08.18 tarihli olan test sonuçları

  • dedi ayca  (01.09.18 21:59:31)
Ben neyi sormak istediğinizi tam anlamadım. Burda gaita testi negatif çıkmış dediğiniz gibi yani mikroorganizma ürememiş. Crp biraz yükselmiş yani hafif bi enfeksiyon tablosu var, bu kadar

  • pastörizesüt  (01.09.18 22:05:17)
@pastörizesüt sormak istediğim şey şu; tablo kötü görünmüyor ama durumum çok kötü. Gaita negatif çıkmış mesela ama doktor bağırsak enfeksiyonu, mikrop kapmışsın yediğinden dedi. Sabahtan beri tuvaletteyim, mide bulantım ve karın ağrım geçmedi. Test sonuçlarım normale yakınken neden günde 15 kere tuvalete gidip bulantı yaşıyorum? Doktora gitmeliyim bunun için tekrardan ama cumartesi gecesi olduğu için şu an pek mümkün değil

  • dedi ayca  (01.09.18 22:49:36)
bazen klinik durum ile testlerdeki sayılar birbiri ile örtüşmez. doktorunuza güveniniz. ilaçları tolere edemiyorsanız tekrar serum yaptırmakta fayda var.

  • the kene  (01.09.18 22:57:46)
eksiup.com bu da erkek arkadaşımın sonuçları. Semptomlarımız farklı (bende karın ağrısı var onda daha çok su gibi ishal vs.) ama ikimiz de sürünüyoruz. Mesela onunla benim değerlerim birbirine son derece yakın. Ona biraz daha kapsamlı bakmışlar ama yine de test sonuçlarına bakınca "oha bu çok ekstrem bir değer" denecek bir şey yok. Çok saçma geliyor bana acaba gözden kaçırdığımız başka bir şey mi var

  • dedi ayca  (01.09.18 23:03:41)
Bazı besin zehirlenmeleri bakterilerin ürettiği toksinlerle oluyo ondan testte mikroorganizma ürememiş olabilir. Pirinç, krema, pasta gibi bir şeyler mi yediniz

  • pastörizesüt  (01.09.18 23:20:50 ~ 23:39:58)
@pastörizesüt son günümüzde kıymalı pide ve salata yedik. Ben hemen etkilendim zaten cumartesi gecesi ama erkek arkadaşımı vurması çarşambayı buldu

  • dedi ayca  (01.09.18 23:49:13)
@acemi ooo çoktan gördüm, belirtilere bakıp kendimizle karşılaştırdım. Kanlı kusma, kanlı ishal falan demiş yok öyle bi şeyimiz :d

  • dedi ayca  (02.09.18 10:54:36)
Hemogram kısmına tıklayıp orayı da atar mısın ikinizin de?

  • Lim5  (02.09.18 11:16:58)
@Lim5 açık zaten ki, MCV MCH falan hemogram kısmı altında olanlar. Onu kapatınca zaten lateks ve gaita kalıyor geriye

  • dedi ayca  (02.09.18 11:52:49)
Hemoglobin, RBC, WBC, Retikülosit göremiyorum.

  • Lim5  (02.09.18 12:32:51)