Maksat dertleşmek, farklı görüşler almak olsun..

Merhabalar,
Dürüst bir beyle neredeyse 1 yıldır bir ilişkimiz vardı. En başta basit bir fuckbuddy ilişkisi gibi başladı ama daha sonra biz baya baya vakit geçirmeye başladık. Eğleniyoruz, arkadaşlarla denk geldiğimiz de takılıyoruz. Gün içinde sürekli konuşup, sinema-tiyatro, tatil planları yapıyoruz. Bir yıl çok eğlenceli ve mutlu bir şekilde geçti. Hatta bu süre zarfında karavan alıp dünyayı gezmenin bile planını yaptık ciddi bir şekilde para falan biriktirerek.

Fakat ben her zaman daha fazla bir şeyler istediğimi biliyordum. Yani bariz sevgili olmak istiyordum. İşte ne bileyim, o bana canım cicim desin,hediyeler alsın, şımartsın. Benimle arkadaşımın düğününe gelsin, beni, hep onun tek başına gittiği çift arkadaşlarıyla buluşmalara, etkinliklere vs. götürsün istedim. Ya da yolda bir arkadaşıyla karşılaştığında bu da benim sevgilim diye tanıştırsın. Yok efendim, bende sürekli dip dibe olmaktan hoşlanmam zaten. Ama işte olur ya normal bir ilişkide arkadaşının sevgilisi geliyorsa sen de götürürsün.

Neyse işte ben bunları istediğimde, yani eksikliğini hissettiğimi ona söylediğimde; o beni çok sevdiğini, birlikte çok güzel vakit geçirdiğimizi, bu şekilde çok mutlu olduğunu ama kesinlikle böyle bir “normal” ilişki istemediğini söyledi.(yani böyle ilişkilerde mutsuz olduğunu, mutsuz olunca başkalarını da mutsuz ettiğini düşünüyormuş, ilişkiler bir yerden sonra monoton ve mecburiyete dönmesi hemen bitmesine sebep oluyormuş. Sanırım beni başkalarıyla karşılaştırıyor..) Hatta önünü göremeyip, görmek de istemediğini de söyledi.
Ben de çok seviyorum, gerçekten belki onun kadar eğlendiğim, herşeyi hiç çekinmeden konuşabildiğim biriyle belki de karşılaşamayacağım.

Ama benim de hayallerim var; artık ailemle tanıştırabileceğim ciddi bir ilişkim olsun, göğsünü gere gere benim yanımda olan biri olsun diye. Hadi bunları geçtim bir şekilde oldu diyelim daha ciddi şekilde düşündüğümde, örnek veriyorum 5 yıl sonra ben çocuk isteyeceğim, bu bey hiç hayatında çocuk istemeyen biri.

Neyse derken bunların hepsini konuştuk ve ben artık bu şekilde bir daha görüşmemeye karar verdim. Çünkü her gün ya da her bi yere çıktığında aklım onda kalıyor, beni hayatına sokmaması koyuyor en başta ve gün geçtikçe daha çok sevmeye ve bağlanmaya başlıyorum..

Bana kalırsa en doğrusunu yaptım. Ama işte insan üzülüyor, ufakta olsa içinde bir soru işareti oluyor. Ben gerçekten bunları istiyor muyum yoksa toplum baskısından dolayı mı bu hale geldik diye. Sonra beni gerçekten sevseydi bu ilişkiyi bi adım öteye götürmeye çekinmezdi diye düşünüp avunuyorum.
Öyle işte, baya uzun yazdım. Okuyabilen arkadaşlar siz ne dersiniz...

doğru olanı yapmışsın +1. senin kadar sevmiyor diyemem, ama beklentileriniz, gelecekte yapmak istedikleriniz farklı. biteceği belli. ne kadar uzun süre devam ederseniz bitince o kadar üzülürsün, yol yakınken bitirmek daha iyi olmuş.

  • pati  (31.08.18 14:43:26)
Doğru olanı yapmışsın
Bu adamlar çok ikiyüzlü geliyor. Sevgilisiniz aslında ama adını koymamak için bu çaba nedir. Eğer fb iseniz hayatına bu kadar sokmayacaktı.
Kurtuldum de özleme.
  • fasulyek  (31.08.18 14:47:29)
ennnnn doğrusunu yapmışsın. hiç takma kafaya.

  • lata  (31.08.18 14:49:53)
Şu muhabbetlere kıl oluyorum ya. 1-2 gün takılırsın, 1 hafta takılırsın, 1-2 ay takılırsın. Fakbadi falan takılırsın anlarım. Sonra yürünün gidilir tamam. Ama 1 sene her şeyi yap, birlikte takıl, planlar yap, karavan satıl al :P iş zora gelince ben normal ilişki istemiyorum..

Doğru olanı yapmışsın, dalgasına baksın.
  • eazy  (31.08.18 14:51:27)
Ben onu da haksız bulmadım ya da kızmadım, bu da kişisel bir tercih sonuçta. Ama nasıl anlatayım ikimizinde hayatından böyle mutlu olduğumuz bir şeyi aldım. Böyle birşeyi bir daha bulamama korkusu da yaşıyorum. Bilmiyorum işte..

  • kismisolungac  (31.08.18 14:56:03)
sen mutlu değilmişsin ki? sen de mutlu olsaymışsın işi ileri götürmek istemezmişsin. haksızsın demiyorum ama senin gitmek istediğin yolla onunki ayrılmış bir noktada. sen onun yoluna girsen daha mutsuz olacaktın, o da seninkine girse daha mutsuz olacaktı. üzülmen normal, biraz iç dağıt ama önüne bak; bir daha bulamazsın diye bir şey yok. ha ben bulamadım orası ayrı bak aksjdas ama pişman değilim, sen de olmayacaksın.

  • Bruce  (31.08.18 15:03:01 ~ 15:03:30)
En dogrusunu yapmissin.

Senin onu sevdigin kadar, o seni sevmiyor. Sevseydi zaten sevgiliyken yapilacak herseyi yaptigi birisini sevgilisi olarak görmekten cekinmezdi.
  • chitosan  (31.08.18 15:03:56)
Bulduğun da yeterince iyi değil
İyi yönlerini düşünüyorsun ama asıl büyük ayrımı görmüyorsun

  • fasulyek  (31.08.18 15:06:53)
@retorique bunu ben de düşünüyorum. Ama ilişkiye biraz özen gösterilmesi, karşıdakinin hayatında bir rol alma ya da onu hayatının içine sokma isteği çok mu gerçekten? Ciddi ciddi soruyorum yani kendime. Bu gerçek bi ihtiyaç mı yoksa yine emperyalizmin bize direttiği bir tane de kırmızı tshirt üm olsun ihtiyaçlarından mı?

  • kismisolungac  (31.08.18 16:04:34)
@kismisolungac, youtube'da Matthew Hussey diye bir adam var, iliski koclugu yapiyor. youtube kanalindaki videolara bir bak istersen, bence su asamada sana cok yardimi dokunur.

  • chitosan  (31.08.18 16:14:51)
Hiç pişman olma. Doğru olanı yapmışsın. Bence yakın zamanda arayabilir. Ararsa düşüncelerini değiştirmiş, gerçekten ciddi ilişki mi istiyor, yoksa boşta kalıp sadece sevişmek için mi aradığını sorgulayın. 2. si ise konuşmayın. Tekrar başa sarar.

  • beyaztenlikiz  (31.08.18 16:22:46)
@retorique yo zaten sonrasında ne isteyebilirim ki başka. Bu boktan hayatta yanında keyif alabileceğin bir yoldaş olacak işte.
Çocuk yapmak bir kişisel tercih tamam ama sen de artık ciddi bir ilişkimin olduğunu ailene söylemek istersin. Ya da mutluluğunu paylaşmak işte ne dersen.. Toplumda sanki ilişkiler hep çıkar üzerine kurulu olduğu için bu kadar soğudu sanırım insanlar ciddi bir şeylere başlamaya.

  • kismisolungac  (31.08.18 16:46:16)
Ne değişecekti sanki sevgili olsanız, 1 sene her şeyi paylaşırken hayal kurarken ona ağır gelmeyen ve sevgili olunca ağır gelicek olan neydi ki ? Gerçekten bazı insanları hiç anlamıyorum. Sen çok doğru yapmışsın. Şimdi o da senin eksikliğini hissedecek emin ol.
Sevilmek, sayılmak, değer görmek, onun yanında takdim edilmek istiyosun, çok haklısın. Çünkü çok paylaşımınız var, onun her şeyini biliyosun ve doğal olarak onun yanında yer almayı, sevgili/eş vb. sıfatını hakediyosun.
Bunlar doğru duygular, ama yanlış adam. Doğrusunu çok çabuk bulacaksın çünkü ne istediğini biliyosun, kendinden eminsin. Bırak onu geride, sen devam et :)
  • megalomaniac  (31.08.18 17:07:45)
İlişki istemiyorum, geçmişte çok üzüldüm örselendim lafları hikaye. O seninle ilişki istemiyor, daha doğrusu seni sevgili olacak kadar sevmiyor ama sırf etrafta kolayca sevişmelik birileri olsun diye yanında tutmak istiyor. Olay bundan ibaret.

  • i m cool with that  (31.08.18 18:46:17)
öncelikle şu fb'lik kavramını ülkeye kim getirdiyse abv. ilişkiler bu yüzden çok garipleşti. çevremde fb'si olmayan insan yok neredeyse. bir aralar bana da çok mantıklı geliyordu ama arzulamadığın birisiyle aşksız sevgisiz seksin para almayan bir eskortla aynı hissi vereceğini söyleyebilirim. (kadınlar tepki gösterecektir. erkek gözüyle baktığım için eskort örneği verdim, siz de jigolo olarak düşünebilirisiniz). Seks odaklı da olsa bir insanla ilişki kuruyorsunuz. Sonrasında sevgiye dönmesi tamamiyle iki yüzlülük. Bu olayı kaldıramıyorsan kimseyle fb'lik makamına girmemelisin. Zaten fb'lik gerçek ilişkiye dönen ilişkilerin ömrü de tartışılır.

Duyuruna gelirsem, herif seni bir et gibi görüyormuş. Senle seviştiği için seni hayatında kabul edeceğini düşünemezsin. Sen onu kabul ediyorsun evet. Fakat erkeğin aklında iffeti yerinde bir insan varmış ben bunu anladım. Bu da onun iki yüzlülüğü. Sana iffetsiz demiyorum sevgilisi olacağı hatta evleneceği insanın gerçekten iffetli olmasını istemiş olabilir. İlişkisinin temelini fb'lik olmamasını istemiş olabilir. Çok neden olabilir.Çocuk istememe olayı genelde yalandır. Ben evlenmeyeceğim çocuk istemiyorum diyen insanların 25'inde evlendiğini gördüm, 1 sene sonra da çocuk yaptığını.

Üzülme. Herşeyi rahatça konuşabileceğin ve bu heriften daha çok seveceğin birisi çıkacaktır.

yaşlar kaç bu arada?
  • false pretension  (31.08.18 20:24:22)