amerikan mutfaklı kedi sahipleri

kedinizin mutfak tezgahına çıkmasına engel olabiliyor musunuz? oluyorsanız internette yazan su püskürtün yok efendim içi su dolu fırın tepsileri hazırlayın önerileri dışında yaptığınız/eğittiğiniz metodlar var mı?

ödül maması aldım eğitebilmek için ama benimki hiçbir dediğimi yapmıyor ki ödüllendireyim yav??

hic ugrasma biz artik ayni tastan corba iciyoruz,.

  • 1917  (30.08.18 23:18:02)
Evi değiştirdik en son buzdolabını açmayı öğrendi piç
Bir de dolapları açıp tabakların üzerinde yatıyordu. Diyeceklerim bu kadar....

  • fasulyek  (30.08.18 23:37:21)
sert bir tonla aşağı deyip aşağıda ödül mamasını uzatırsanız aşağı dendiğinde aşağı inmeye şartlandırabilirsiniz. benzer bir yöntemle oturmayı ve pati vermeyi öğrettim ben (bir ay falan sürdü). ama kurnazlığına gelir de mama yemek için tezgaha çıkmaya başlarsa ne olur bilemiyorum.

  • slow like honey  (30.08.18 23:42:05)
Annem kediyi zamaninda azarladi cok. O da ogrendi cikmamayi ama sadece insan varken. Annem yokken cikiyordu kerata, koseden biri ciktiginda panikleyip yere atliyordu. Sonra biz de saldik artik.

  • aychovsky  (30.08.18 23:45:27)
mutfak tezgahında görmedim hiç hayvanı ama benim masam aşırı yasak ona, ben varken uyuluyor kurala yokken yine çıkıyo göt :D

indirip dötüne falan da vuruyorum ıh kar etmiyor, normalde uslu da benim masa aşırı yasak oldugu için çocuk gibi daha da merak ediyor.
  • hedep  (30.08.18 23:49:51)
internette görmüştüm eleman hareket sensörünü blendera bağlamış. Ne zaman çıkta çat blendir çalışıyor kedi de korkup iniyordu. Öyle öyle öğretmiş.

  • yakuza123  (31.08.18 01:36:53)
Bizde iki kedi var, mutfak tezgahına nadiren çıkıyorlar, çıkmıyorlar desek yalan olmaz o derece nadir.

Bankonun üstüne çıkıyorlar ama sık sık, oradayken de hişt pişt diyince iniyorlar aşağı.
  • chicha  (31.08.18 08:13:58)
kediler genelde sirkeden ve/veya kolonyadan korkarlar, tezgahın kenarlarına sürersen bu caydırabilir. ya da korktuğu, sevmediği bir başka madde ya da koku varsa onu da kullanabilirsin. kolonyadan korkan için biz masadayken yanımıza şişeyi alıyorduk, masanın etrafında sinsice dolaşırken kolonya şişesini sallıyorduk, anlayıp kaçıyordu. tabii bizimki ruh hastası olduğu için 10 dakika sonra yine deniyordu, yine sallıyorduk şişeyi. belki sizinki biraz insan olmayı öğrendiyse 3-5 deneme sonra bırakır.

  • Bruce  (31.08.18 08:21:09)
şimdi aklıma geldi, çıkmasını istemediğiniz yere vicks (kokusu ağır geliyor) sürmek de kısmen işe yarayabiliyor. bizde çıkma sıklığını azaltmıştı.

  • slow like honey  (31.08.18 08:27:08)
Benim kedm bir kere bile çıkmadı mutfak tezgahına, unutmuş olabilirim (14 yaşında) ama sanırım denemedi bile. Ama ablamın iki kedisi de misafir geldiklerinde bir bakıyorum hoop tezgahtalar. Fıs fıs su ile ancak iniyorlar, bir süre sonra o fısfısı eline alınca bile iniyor kerata. Su püskürtmeye neden karşısınız?

  • SiyamkedisiZorro  (31.08.18 09:29:28)
Hareket sensörlü blender çok iyi fikirmiş :)
Amerikan mutfaklı olmayan evimde (mutfak kedilere yasaktı) kapıyı açıp giriyordu mutfağa şerefsizler.

  • pati  (31.08.18 09:57:27)
senede 4-5 kere anca çıkıyordur.

onda da kızmıyorum, gidip güzelce kucağıma alıp severek oradan uzaklaştırıyorum.

ben evde yokken çıkıyorsa bilemem tabii.
ev haftada 2 kere dip köşe temizlendiği için rahatım açıkçası.
  • whatyougetiswhatyoudid  (31.08.18 12:05:18)
@fasulyek
ekrana cayi puskurttum:D

Bizde kedi oldugu zamanlar engel falan olamiyorduk. Mutfak tezgahina ciksa yine iyi, biz yemek yerken masaya atlayip tur atiyordu. O yuzden kedimiz yok uzun zamandir:)
  • stavro  (31.08.18 15:34:29)