altın bozdurma

yarın yaklaşık bi 80 bin tl'lik altın bozduracağım.

kuyumcuların şu sıralar tavrı ne alıyorlar mı? yok almıyorum diyorlar mı, fiyatları düşük veriyorlar mı?

80 bin kuyumcu için çok fazla değil değil mi, kasasında vardır?

Bıdıbıdı ederlerse 4-5 ‘e böl ayrı yerlere bozdur ama sanmam. Tek kuyumcu bozar

  • sekerse tehlike  (30.08.18 22:56:52)
Hem de büyük bir iştahla bozarlar.

Dolar ralli yaparken altın bozdurmanın sebebini sorabilir miyim?
  • binder dandet  (30.08.18 23:14:53)
Kuyumcular doviz burolari gibi dolarin cok ciktigi zamanlarda altin alis fiyatini dusurebilir diye biliyorum. Bir bankaya altinlari verip oradan vadesiz altin hesabi acip altinlari mesai saatinde bozdurmak daha karli olabilir.

  • s0phiesw0rld  (30.08.18 23:24:30)
nereden geliyormus o iştah?? hic de iştahla bozmazlar. herkes altın satıyor bu fiyattan alan yok. onlar vatandastan alacak sonra toptan eritmeye gönderecekler de paralarını alacaklar. arada fiyat riski alınıyor. özetle: fiyatı öldürürler. ben tek ceyrek bozacaktım onda bile çarpmaya çalışıyorlar. kapalıçarşıya gidin ve sıkı pazarlık yapın.

  • 507  (31.08.18 02:30:09 ~ 02:30:39)