İş görüşmesi için sağlam mazeret

Yarın iş görüşmesine gideceğim, dün akşam belli olduğu için önceden bir şey uyduramadım; o yüzden ani gelişen ama sağlam ve yaratıcı bir bahaneye ihtiyacım var. Görüşme 3te, o yüzden işe gittikten sonra çıkabileceğim bir şey olmalı. Ay sonu olduğu için inanılmaz yoğun bir zaman olacak, herhangi bir bahaneden öte sağlam bir şey arama sebebim bu; yaratıcılığınıza güveniyorum, teşekkürler...

karakola imza vermeye gidiyorum de. ayrıntısını söyleme.

  • kelepir  (30.08.18 20:32:42)
Apartmanda hırsızlık oldu ifade vermeye gidiyorum

  • retiredcolonel  (30.08.18 20:34:50)
@kelepir, ayrıntı vermem lazım çünkü müdürümle gayet samimiyim, noldu diyecek ki zaten ekstra meraklı bir tip, altını dolduracak sıra dışı bir bahane ya da çok doğal ve sorgulamayacağı ama acil bir bahaneye ihtiyacım var. yine de teşekkür ederim.
@retiredcolonel, buna da açıklama yapmam gerekir, ki bunun aciliyetini ne şartlarda altını doldurarak söyleyebilirim bilmiyorum; çıkışta git diyebilir. teşekkür ederim sana da.

  • Bruce  (30.08.18 20:38:43 ~ 21:24:52)
@retorique, kiralık evdeyim ve taşınma planım olmadığını biliyor müdürüm.

böyle her şeye bahane uyduruyor gibi oluyorum biliyorum can sıkıcı ama istediğim gibisini bulamadığımı belirtmek için yazıyorum; kusura bakmayın genel olarak.
  • Bruce  (30.08.18 21:13:30)
Bir yakınınızın rahatsızlandığını haber alsanız, acilen gitmeniz gerekse?

  • olabilir ya da olmayabilir  (30.08.18 21:20:58)
Müdürle samimi olmasanız Mecnun'un bahanesini önerecektim :(

  • farabi  (30.08.18 21:22:42)
Çok basit bir adliyelik bir durum hikayesi yazın. Ve uzlaştırmacının o saate randevu verdiğini uzlaşmayacağınızı ama yine de imza atmak için gitmek zorunda olduğunuzu söyleyin. Konu çok basit bişey bile olabilir.

  • naksidil  (30.08.18 21:35:56)
Alt kat komşusu aradı, bizim kattan aralıksız su geliyormuş, galiba evi su bastı acil gidip bakayım, anahtar başkasında yok deyiverin.

  • koskoca kirpi  (30.08.18 21:38:52)
Su bence mantıklı bir yalan acil ve çözülebilir bir şey

  • fasulyek  (30.08.18 22:29:14)
@koskoca kirpi, gerçekten bu çok aklıma yattı, teşekkür ederim. hatta boru kırılmış diyeyim ki işin uzun süreceğine inansın. şu anda çok rahatladım, cevap yazan herkese çok teşekkürler!

  • Bruce  (30.08.18 22:32:51)
Yüksek lisans mülakatı, sıkıntısız.
Şehir dışından annen/baban geliyor onları karşılayacaksın.

Su basması işiyle bizim ofiste çok dalga geçerlerdi. Ofisten elemana telefon geliyormuş, eleman sesi bir biçimde: "neee evi su mu bastı, hemen geliyorum" şeklinde konuşmaya başladıktan kısa süre sonra istifa etmiş. Hala gülerler. :)
  • Lethe  (30.08.18 22:55:46)
@Lethe, müdürümle samimi olduğumuz için yl yapmadığımı biliyor; ailemin gelmesi ise pek acil değil. şu ana kadar bahaneye ihtiyacım olmadan izin aldığım için bu bahaneye inanacaktır diye düşünüyorum, işe görüşmesine gideceğim aklına bile gelmez çünkü; teşekkür ederim.

  • Bruce  (30.08.18 23:01:42)
En temizi “kapıcı aradı evden su sesi geliyormuş galiba giderlerden biri patladı” de.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (30.08.18 23:09:48)
Vize görüşmesi de fena değil.

  • condom kurşunu  (30.08.18 23:45:49)