Enpara hesabındaki doları şubeden çekmek hk?

Merhaba, şimdi enpara şubesiz bankacılık olduğu için ve şehrimde döviz işlemi yapan atm olmadığı için mecbur finansbank şubesinden çekeceğim. Çok bir meblağ değil, 1500 dolar civarı.

Bu işlemi daha önce yapmış olanlar aydınlatırsa sevinirim:
1) herhangi bir komisyon almaya kalktılar mı?
2) diyelim bir gün önceden aradınız, ertesi gün şu saatte gelin mi diyorlar? Gidip para kalmamış diye geri döndürülen oldu mu?

merak ettiğim sorular olduğu için takip niyetine yazıyorum bunu. lütfen daha sonra silme

  • washe  (29.08.18 16:37:24)
çekmeyi bilmiyorum ama atm'si bozuk finansbank şubesinden enpara hesabına üstelik türk lirası olduğu halde yatıramadım, almadılar.

enpara hesabına finasnbank şubesinden nakit işlem yapamıyorsunuz. muhtemelen dövizle de olmuyordur.
  • kibritsuyu  (29.08.18 16:41:38)
Enpara müşteri hizmetlerini arayıp ATM'den işlem yapamama gerekçesini söylerseniz yardımcı oluyorlar. 1500$ önceden bilgi vermeyi gerektirecek bir meblağ değil. Yine de şubeye bir gün önce telefon etmekte fayda var.
Yine de şubedeki yoğunluk ile ilgilenecek gişe görevlisinin konuya yaklaşımı ve ruh hali gözardı edilmeyecek bir faktör.

  • oguz altun  (29.08.18 16:49:16 ~ 16:50:04)
Ben çekmiştim daha önce
1)hayır
2)bir gün önceden aramamıştım. Sadece biraz beklettiler. Başka sorun olmadı
  • şubatsonrası  (29.08.18 16:57:28)
ben direk atmden 1000 dolar cekmistim. komisyon vs vermeden. ama 100 dolarlik banknot veriyolar haberin olsun. mesela 999 dolarin varsa 99 dolari atmden cekemiyorsun

  • egokalp  (29.08.18 17:07:22)
tüm döviz işlemlerimi finansbank şubesinde yapıyorum enpara için. genelde hep para yatırırım ama çekmek nadirdir. çekmek yerine çünkü bozdurup eft yapıyorum iş yaptığım için. bir komisyon falan olmuyor.

  • c1b2k3  (29.08.18 17:40:47)
Enpara şube kullanımına izin veriyor. Enpara hesabına her türlü para yatırma ve çekme işlemlerini finansbank şubelerinden yapabilirsiniz. Çevremde birden fazla döviz kabul eden atm olmasına karşın yüksek meblağlarda hep şubeleri kullandım ben. Bir sıkıntı çıkarmadılar.

İlk başlarda şube kullanımı yoktu, daha sonradan şubeleri de enpara müşterilerine açtılar.
  • neyehbe  (29.08.18 18:21:11)