şu bilgisayarı ssd adam eder mi?

selam

yaklaşık 10 sene önce aldığım bir bilgisayar var.
ayrıca şirket bilgisayarları kullandığım için bu kenarda duruyordu.
Ara ara açıp fm filan oynuyordum.
ancak şimdi eşimin bilgisayara ihtiyacı oldu ve yapacağı tek şey word veya excel. bir de internetten bir şeyler indirme.

ben aşağıdaki özelliklere sahip bu bilgisayara gidip ssd taksam açılması ve performansı biraz da olsa düzelir mi?
sırf office kullanımı için gidip de yeni bir bilgisayar almak istemiyorum şimdi.

İşlemci - Intel® Core™ 2 Duo T7200 ( 2.00 GHz, 4 MB L2 cache, 667 MHZ FSB )
2gb ram, maksimum 4 gb oluyor sanırım ram. şu anda iki slotta birer gb var.

Geceyle gündüz gibi fark eder, bir de rami anakartın kabul ettiği maksimum seviyeye çıkar. İkinci el doludur parası bişey değildir tahminim.

  • John Bloor  (29.08.18 08:56:07)
Kesinlikle fark eder. Sihirli değnek gibi Diyeyim ben de

  • kisa  (29.08.18 09:00:10)
bilgisayarın yeniden doğmuş gibi olur. Denedim ordan biliyorum :)

  • fernandoenes  (29.08.18 09:01:58)
Ssd viraline dönmüş burası ben de alayım bari bi tane :D

  • farabi  (29.08.18 09:16:58)
SSD takman bilgisayını, arkadaşlarında dediği gibi uçurur . Ancak bilgisayarının termal macununu yenilemeni öneririm. Çünkü bilgisayara ssd taktırdığın zaman, ssd kart işlemcine fazla geleceği için yüksek ihtimal ısınma problemi yaşarsın. Aynı problemi yaşıyorum ne yazıkki...

  • ekonomicro  (29.08.18 09:51:38)
bi reklam da ben yapayım :)

ilk ssd'mi 2012 de aldım. OCZ vertex 4, 128 gb. kendisi şu an hala annemlerin kullandığı laptoba can veriyor, sorunsuz şekilde.

daha sonra 2 adet samsung evo 860 250 gb kullandım, bunlardan bi tanesi şu an ablamın 7-8 senelik bilgisayarına can veriyor, diğerini bir arkadaşıma sattım o da yine aynı şekilde bulunduğu bilgisayara hayat veriyor.

şu an kullandığım kendi masaüstü bilgisayarımda; 500 gb samsung 960 evo ve sandisk 480 gb ssd kullanıyorum.

6 sene boyunca; hayatıma girip çıkan ve yakınlarımın hala kullandığı bu ssd'ler benim ve onların hayatına rahat 1 sene zaman ekledi ve kanser olma riskimizi azalttı.

ssd denilen şey parasına sonuna kadar değen muhteşem bir şey.
  • washe  (29.08.18 09:56:23 ~ 09:56:34)
başka bir donanım arızası falan yoksa yeniden doğmuş gibi olur.

2010 yılında aldığım core2duo p8700 işlemcili ve 4gb ram'i olan bilgisayarıma ssd taktım, canavar gibi oldu. 2016 yılında eşime işyerinden verilen yepyeni ama harddiskli bilgisayardan bin kat daha hızlı çalışıyor şu anda.
  • kibritsuyu  (29.08.18 09:58:06)
ozellikler cok sony vaio gibi geldi :) benzer bilgisayara ben yaptim ayni seyi performans duzelir sonrasinda her programi yuklemeyin ama olabildigince sade birakin.

  • kolonyaa  (29.08.18 10:16:58)
@kolonya: yok değil. toshiba satellite a200 1bp.

  • teritori  (29.08.18 10:19:04)
aynen ssd iyi gelir. RAM'i de yukseltirsen o da farkeder ama 10 yillik bilgisayar ise muhtemelen DDR2'dir. bekledigin kadar ucuza bulamayabilirsin onlari. eski RAM'ler pahali olur cunku piyasada satisi olmaz artik. arz/talep dengesi :)

eger daha once hic yapmadiysan termal macun olayina girme. bilgisayari calismaz hale getirirsin. ssd'nin islemciye fazla gelmesi gibi bir durum soz konusu olamaz. sabah sabah guldum :) en dandik islemci en iyi ssd'den cok daha hizli calisir. zaten islemcinin ssd ile isi olmaz. islemci mumkunse cache ile en kotu RAM ile iletisim halinde olur. termal macun ile ugrasma ama fanlari vs temizle. oralar kati hale gelmis toz parcaciklari ile doludur.
  • crucio  (29.08.18 10:37:58)