sagopa'nın yer aldığı eski bir şarkı

sagopa'nın ufak bir verse ile yer aldığı eski bir şarkıyı hatırlamaya çalışıyorum günlerdir ama ne hatırlayabildim ne bulabildim bir de buraya sorayım dedim belki bilen biri çıkar.

bilgiler

1- şarkı sagopaya ait değil başkasının. hatta 3-4 kişi bile olabilir feat atan. sago da ufak bir verse ile katılıyordu. ama asıl kime ait olduğunu ya da diğer feat atanları hatırlamıyorum.

2- silahsız kuvvet ile sagopa arasındaki geçiş döneminde yapılmış olması lazım. o yüzden feat atan isim olarak silahsız kuvvet de yazıyor olabilir sagopa da yazıyor olabilir ya da hiç yazmayabilir de belki de o yüzden bulamadım.

3- sesi silahsız kuvvet dönemindeki kadar sert de değil sagopa dönemine tam geçtiğindeki kadar yumuşak da değil. ikisinin arası bir sertlikte.

4- en önemli ipucu bu olabilir: sagonun söylediği bölümde "maskeli balo" şarkısından bazı sözler vardı. "Yaradan beni dünya arenasına soktuğunda tektim" ile başlayan kısım olabilir. ancak tam emin değilim. başka bir kısım da olabilir. ancak şarkı muhtemelen maskeli balo'dan da önce yapılmıştır. maskeli balodan sözler olduğundan da %100 emin değilim de %80 eminim. maskeli balo değilse bile bpg albümündeki başka bir şarkıdan sözler içeriyordur ama maskeli balo olduğundan emin gibiyim.

hatırladıklarım bunlar. bilen, hatırlayan ya da araştırmacı yönü kuvvetli olup da bulabilen varsa beri gelsin lütfen.

yok üç sefil şair değil o şarkı romantizma'dan sonra çıkmıştı baya yeni kalıyor yani. benim aradığım şarkı bpg öncesi ya da bpg çıktığı ilk günler yapılmıştır muhtemelen. silahsız kuvvet'ten sagopa'ya geçiş döneminde.

  • saurid  (28.08.18 05:49:21)
hiçbiri değil maalesef :\

  • saurid  (28.08.18 14:15:16)
valla hocam tüm hatırladıklarımı yazdım dediğim gibi emin olduğum tek şey maskeli balodan söz içermesi. feat için 3-4 kişi olabilir dedim ama o kadar kalabalık olmayabilir şimdi tekrar düşününce belki de 2 kişilik bir düetti ama şarkı sagoya ait değil orasından eminim. bir de maskeli balodan söz içerdiğinden eminim işte.

  • saurid  (28.08.18 16:55:19)
@arakaali
rak benadam romantizma albümünde yani bahsettiğim dönemden çok sonraya denk geliyor.

köle gibi de değil ama o dönemlerden bahsediyorum işte. bpg öncesi ya da ilk zamanları yapılmış bir şarkı.

ikisi de değil yani. hala arayış sürüyor.
  • saurid  (02.09.18 18:41:08)
Tanrı çekti tüm resimleri. olabilir mi?

  • komando kani var bende  (02.09.18 19:37:41)
olamaz sagopa'ya ait değil şarkı çünkü. bpg gibi romantizma gibi albümlerden şarkıları yazmanıza gerek yok onların hepsini biliyorum zaten hem dediğim gibi bpg öncesi ya da ilk zamanlarında yapılmış *albümde olmayan* bir şarkı aradığım.

  • saurid  (02.09.18 20:20:35)
SONUNDA BULDUM ŞARKIYI: www.youtube.com

duyuru ölmüş, koca duyurudan bi doğru cevap çıkamadı.
  • saurid  (30.09.18 16:01:04)
öpüyorum saurid. epeydir dinlememiştim. flashbackler yaşıyorum şu an:-)

  • mewthree  (30.09.18 16:06:02)