Age of Empires II den bi kaç detayla ilgili

Muhtemelen dikkat bile etmediniz ama aranızda ecof manyağı varsa cevaplayacağını umduğum 3 soruyla geldim karşınızda kuzucuklar.

1- Age of Empires'de reliclerin neden 30 hp si vardır? Bir mangonel trebuchet ne varsa denedim hiçbişekilde zerre azalmıyor bu.

2- Map editorda gördüyseniz relic benzeri "Piece of the true cross" gibi bir şey vardı. Hatta normal relic sarılı beyazlı bişeyken bu relicin image'i siyahlı sarılı. Monk bunu alırsa bu relic kayboluyor. Nedir bu meret allasen? (Aslında campaignde de var the piece of true cross ama bu bildiğin relic, monkla taşıyabiliyorsun. Kastettiğim map editordeki farklı.)

3- Bir campaign'de (Attila - 3. campaign istanbul falan var) palisade wallar var denizde. O da yetmezmiş gibi palisade gateler war. Bildiğin palisade walların kapı hali ve kapıdan gemiler geçip gidiyor. Bu nasıl yapılır map editorde?

Sorularım biraz absürt farkındayım ama merak içerisindeyim. Taşakkur ederim cevaplarınız için şimdiden.

edit: palisade gate ile true cross resimleri koydum.
ama beceremedim galiba.

img189.imageshack.us
img682.imageshack.us

1- eşşeğin zikinden dolayı olsa gerek. 20 veya 40 da olabilirdi, oyunu yapanların insafına kalmış bir şey bence.

2- piece of true cross olayı sanırım saladin'in ikinci veya üçüncü bölümünde bulunan bir hristiyan kutsal emanetiydi, isa'nın gerildiği çarmıhın bir parçasını tötonlardan zorla almak suretiyle ele geçiriyor, sözüm ona dini üstünlük sağlıyorduk pis haçlılara. ama map editor'deki vasfı konusunda bir fikrim yok.

3- o deniz duvarlarından attila the hun campaign'inin son bölümündeki aquilea şehrinde de vardı sanırım. normal oyunda bunlardan inşa edilemiyor, map editor'da da yoksa hiç yoktur herhalde.

içinizdeki bilgi susamışlığını pek gideremedim sanırım ama verilebilecek daha farklı cevaplar olabilir mi pek de emin değilim :)
  • i ve been mistreated  (08.03.10 02:18:49)
1. bir haritada max 8 kişi oynanabiliyor. ayrıca toplam 5 tane relic var. çarp bunları etti mi sana 40. minimum 2 kişi oynanabiliyor: 40-2=38. e 8 kişi max dedik: 38-8=30. işte o yüzden relic hp'si 30.

  • sanal uyku  (08.03.10 13:08:07)