Bisiklete Akü

Küçük ama bol yokuşlu bir yerde yaşıyorum. Genel ulaşım bisikletle yapılıyor. Hali hazırda var olan dağ bisikletime elektrikli bir düzenek bağlamak ve akü ile yokuşlarda rahat etmek istiyorum. Bunu yapan var mı? Maliyeti bana çok olur mu? Bir de genel olarak kullanıp memnun kalan oldu mu? Ayrıca elektrik aksamlarından vs. hiç anlamam, bunu kimi yaptırmak gerekir, bisikletçi?

aliexpress'te dönüşüm kitleri satılıyor. doların uçması yüzünden maliyeti 2000-3000tl civarında geziyor.

Elin tornavida tutuyorsa kendin de yapabilirsin, bisikletçi de rahatlıkta yapar montajını. Genellikle 48V oldukları için 4 adet ufak motosiklet aküsü de alman gerekecek. Tahmini olarak bi 400TL de aküler tutar.
  • kimlanbu  (27.08.18 11:15:50)
Türkiye'de de ortalama 2500 TL fiyata setler bulabilirsiniz, uzmana gerek yok eli iş tutan herkes yapar montajını. Youtubedan veya kitin üreticisinden video desteği alabilirsiniz.

  • John Bloor  (27.08.18 11:36:38)
3000 liraya goccia city zero alın geçin. Elektrikli katlanır bisiklet. Bu commute bisiklet olsun, eski dağ bisikletinizi de dağ bisikleti olarak kullanın.

  • Tears of Devil  (27.08.18 11:51:09)
kendine ince düz tekerlekli bi bisiklet alırsan gerek kalmaz elektriğe, rahat çıkarsın yokuşları.

  • hasmetizm 2046  (27.08.18 12:51:29)