Roaccutane yazdırmak?

Sonbahar kapıda olduğu için eylülün ilk haftasında cildiye gideceğim ama problem şu ki benim randevu aldığımı duydukları için adım adım azalmaya başladılar, bu oldum olası böyle oluyor. Burun bölgesinde yaklaşık 5-6-7 yıldır neredeyse hiç aralıksız bir sivilce kolonisi var, kimi zaman artıyor kimi zaman azalıyor ama hep tutunuyor bir şekilde. Gözlük kullanmaya başladıkça belki daha da etki ediyor. Ancak burun haricinde yüzde yanakta pek yok, çene kısmında bazen tek tük oluyor.

Bu yüzden fazla bölgeye dağılmadığı için doktor yazmaz mı acaba? Yine randevu zamanı sivilce oranı azaldıysa yazmaz mı? İlacın yan etkilerinden biri intihara meyillilikmiş fakat sırf sivilceler yüzünden özgüvenin sıfır olduğu, yaşamdan koptuğum aşağılık kompleksinin arttığı dönemler oluyor.

Bir de yüzünde hafif orta arası yağlanma olup da bu ilacı kullanan olduysa nasıl etki etti öğrenmek isterdim°

Tek tük sivilce için yazmiyorlar o ilacı. Çok yan etkisi var. Sadece psikolojik degil. Karacigere fln hep zarar.

Ayrıca kullandigin ilk donemde cok aşırı sivilce yapiyor. Bende baya vardi sivilce, ilaca başladığım donemde çok daha arttı. Sonra geçti.
  • havada bulut  (27.08.18 02:09:46)
Bela bir ilaç hiç heves etme. Kullanalı on yıl oluyor benim çok daha sıkıntılıydı sivilcelerim. Bir yıl falan kullandım hala kuru cildim. Göz kuruluğu (ve buna bağlı hastalıklar), karaciğer problemleri vs. de cabası

  • eatpraylaw  (27.08.18 04:28:29)
kesinlikle alma bu kadar kucuk bir problem icin. cok agir bir ilac, son secenek gibi dusun.

  • filmlovepenguin  (27.08.18 11:01:13)
Geçen yıl reçetesiz almıştım. Bir sorun eczacıya. Aknetrent almıştım ben.

  • caletti  (27.08.18 11:05:57)
Benim de 3-4 tane arada sırada çıkan sivilcelerim vardı. Ataşehir Fatih Sultan Mehtem EAH'ye Hülya Er Demirci'ye gittim. Kendisi bana direkt Roaccutane yazmaya çalıştı. "İşin gücün arasında, bir de devamlı kuruyan bir cilt ve ağrıyan eklemlerle uğraşmak istemiyorum." diyerek, kendisini zor ikna ettim.

  • agluna  (27.08.18 15:35:34)
Bekara karı boşamak kolay. Kullanma öyle gez yeaa nolcak demek empati yoksunluğu bence. Bi de bu ilacı 2 kez kullanıp sakın kullanma diyenler var ki kelimeler kifayetsiz kalır. Herkes aynı şekilde yan etki görmüyor ayrıca. Ben kullanırım anal fissür olur, hastaneye gittiğim güne lanet ederim, sen kullanırsın allah bulanın 7 sülalesinden razı olsun dersin.

Sen söyle bu ilacı kullanmak istiyorum, birsürü krem denedim, geçmiyor, biri bitiyor biri başlıyor, ağrıyor mimik yapamıyorum falan... Devlet Hastaneleri genelde bu ilacı yazma eğiliminde oluyolar zaten. Israr et yazmazsa da.

Olmadı özel bi hastanede yazdırır sonraki aylarda test için devketteki bi doktora gidersin.
  • olutaklidi  (27.08.18 17:46:01)