Yalnizliktan delirme noktasina gelmek

Hofff vallahi cok darlandim. Biraz icimi dokmek, biraz tavsiye almak istedim.

Cok saglam baglanma sorunum var, ve bu yalnizca romantik iliskiler icin gecerli degil. Son zamanlarda en buyuk problemi ciddi ciddi arkadasim olmamasi sebebiyle yasiyorum. İnsanlarla belli bir seviyenin uzerinde yakinlik kuramiyorum, o yuzden yakin arkadasim ciddi sekilde yok. Asmak icin epey cabaliyorum son yillarda, ama bu sefer de son 5 yilimi her sehirde birer sene olacak sekilde gocebe gecirdigim icin sorun yasiyorum. Belli bir samimiyetin uzerinde oldugum ve kendi ortalamamin uzerinde iletisim kurdugum 4 kisi var, biri izmirde oldugu icin yalnizca tatillerde gorusuyoruz, biri amerikada ve yerel saat problemi cok sevimsiz, biriyle epey iyiydik, o da biraz sayemde sevgili yapti yuzunu goren cennetlik, sonuncunun da hangi tasa sictigi belli degil. İstanbulda okumadigim icin okul cevrem de yok, okuldan tanidigim herkes farkli sehirlerde. Dolayisiyla soyle disari cikip iki kahve icip muhabbet edecegim kimsem yok.

Yeni cevre edinmem lazim en acilinden. Kurs diceksiniz, ayda 100 liradan fazla ayirabilecek butcem yok karnimi zor doyuruyorum. Meetup'a girdim, ilgimi ceken hicbir sey olmadi, eksideki veritabanlari sosis festivali, cinsel gerilim en son istedigim sey. İsyerim kocaelinde ve ben satisci oldugum icin hep sahadayim, is arkadasi da yok. Ben nasil sosyallesicem??? Gercekten fikir paylasimina ihtiyacim var su an.

Not: sanirim bunu belirtmem gerekiyordu: 28/kadin/istanbul anadolu. Kocaeli olsaymis iyiymis ama gercekten.

Not2: mesajlariniz icin tesekkur ederim ama beklentimi tam olarak anlatamamisim sanirim. Suni olmayan sekillerde yeni insanlarla nasil tanisabilirim diye merak ediyorum sadece. Ve suni yollarla olusmus kadin/erkek arkadasligina inanmiyorum. Ve beklentim once arkadaslik, sonra dostluk. O yuzden hetero erkeklerden artik bana mesaj atmamalarini rica ediyorum, beklentim onumuzdeki 1 2 sene icin kesinlikle bu degil. Tesekkurler.

Ah zengin insanlarin problemleri!

Ne zaman benim boyle sorunlarim olacak!
  • Traveller  (25.08.18 01:18:34)
@traveller hocam o kadar zengin degilim ki, bir insan ancak bu kadar zengin olmaz. Oyle diyim size.

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 01:19:57 ~ 01:20:11)
tegv'de ya da başka bir stk'da gönüllü olabilirsin. sevdiğin bir sporu yapan gruplara katılabilirsin. iş yerinde kendine yakın zevkleri olan birisi ile samimiyeti ilerletebilirsin.

  • naksidil  (25.08.18 01:21:38)
Stk aklimda ama farkli soru isaretlerim var o konuda. İsyeri secenek degil maalesef, satis ekibindeyim ve ofise birileriyle samimiyeti ilerletebilecek kadar ugramiyorum, ve hepsi 100 km uzakta yasiyor. Spor gruplarini nerden bulabilirim? O fena fikir degil aslinda.

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 01:24:46)
Git merhaba de, tanis konus, birkac kez bira ismarla, kadinsa su siralar iliski istemedigini soyle yurudugunu sanmasin, erkekse kadinlardan soz et o da yurudugunu sanmasin, bolca dinle, cok ilginc seyler anlatiyorlarmis gibi dinle. Katil ama kucuk seylerde karsi cik, basit anti tezler uret = 30 dk.da nasil arkadas edinilir?

Keske sosyal zeka yerine kafam isletmeye falan calissa.
  • Traveller  (25.08.18 01:26:02)
Bunlari tam olarak nerede yapiyorum? Benim standart davranis bicimim o saydiklariniz zaten, o kisim cepte. Ama nerde ve kime?

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 01:32:23)
bende kocaelideyim dostum

  • bana her yer cehennem  (25.08.18 01:35:36)
Ben degilim :(

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 01:39:27)
couchsurfing eventları?? tabi ingilizce bi seviyede ise

  • high hopes of the sozluk  (25.08.18 01:44:35)
Kadıköy'de boks kursuna gidelim .Ben erkeğim de orada genelde kadın-kadın eleştirirler. Bir sürü boksör kız arkadaşın olur kavgada sıkıntı çekemezsin. Bu gereksiz yorumu neden yaptım bilmiyorum. Haydi iyi geceler, kendine iyi bak.

  • havadakarada  (25.08.18 01:45:01)
@high hopes of the sozluk ya her seye bi kulp takar pozisyona da dusmek istemiyorum ama o etkinlikler expat veya turist duduklemek amaciyla duzenlenmiyor mu genelde? :) Bi bakayim ama hic dusunmemistim, guzel bi seyler cikabilir belki, tesekkurler.

@havadakarada defne samyeli'nin formunu boksa borclu oldugunu ogrendigimden beri dusunmuyor degilim aslinda. Pahali degilse olabilir. Ciddiyim.
  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 01:48:27)
Yalnız değilsin bu konuda

  • kleider  (25.08.18 01:57:02)
@cansins adriana lima da öyle diye biliyorum. ben üniversitedeyken Kocaeli merkezden geliyordum, boks güzel bir şey. Aylık 150 lira ayıracaksan mesaj kutusunu aydınlatırsın yarın okur sorun varsa cevaplarım

  • havadakarada  (25.08.18 01:58:56)
@kleider biliyorum, biraz da onu anlamiyorum. Benimle ayni dertten muzdarip bir suru insan var, birbirimize ulasabilsek herkes mutlu olacak. Ama bu nasil olacak?

Valla proaktif davranip istanbul anadolu bacilar whatsapp grubu kurmayi filan bile dusundum, herkes tanissin kaynassin. O kadar bikmis durumdayim bu durumdan.
  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 02:00:44)
müziğe ilgin var mı? enstrüman çalar veya şarkı söyler misin?

  • gozyakansakiz  (25.08.18 02:02:50 ~ 02:03:04)
Bu konuda çok güzel bir söz var

Herkes bu kadar yalnızken, nasıl herkes bu kadar yalnız

Gerçekten kafam almıyor
  • bana her yer cehennem  (25.08.18 02:02:53)
@havadakarada aydinlattim.

@gozyakansakiz var, eskiden klasik gitar, bir donem bas gitar, bir donem de saksofon caldim, ama 5 6 senedir elime enstruman almadim, ama calmak isterim. sarki hic soyleyemem. Oneriniz nedir?
  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 02:04:43 ~ 02:06:17)
Senin yaşında olup yalnızlık korkusundan evlenen bile vardır diye tahmin ediyorum. Hatta yazınca mantıklı geldi çoktur bence. Evlenecegin varsa evlen de, aman bu sebeple evlenme.

Para durumları sıkıntılı ise belki halk eğitim kursları işine yarar, bir meblağ talep ediyorlar ama piyasadaki muadillerine göre daha az olması lazım. Hem ilgi benzerliği üzerinden ortaklık kurabilecegin sosyal ortamı baştan sağlamış olursun.
  • dafaisss  (25.08.18 02:06:06)
@dafaisss hayatta evlenmem. İsmek kurslarina baktim, muhitime yakin, ilgimi ceken ve uygun saatte olanlarda kontenjanlar hep dolu :/

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 02:07:47)
Kadin kisisiyim.burada daha once ayni dertten muzdarip bikac kiz arkadasa yazmistim.yalnizsaniz bulusup, tanisip, kafalar uyusursa kaynasabiliriz diye.ama hepsi heheee diyip gecistirdi..keyifleri bilir diyip muhabbeti kestim.insanlara iyilik yaramiyor cunku.burada simarikca ilgi cekme cabasindan baska bisey degil yaptiklari.anlattiklarinda samimiysen yardimci olabilirim.

  • astrid  (25.08.18 02:09:22)
Çorbada Tuzun Olsun derneği var her akşam dağıtım yapıyorlar oraya gidebilirsin

  • clones  (25.08.18 02:29:53)
@cansins beybi kolonya

uzun zamandır enstrüman çalmaman kötü olmuş ama bence tekrar başla derim. kısa zamanda tekrar alışırsın zaten. haftada bir kadıköyde stüdyoya gidip blues, rock çalıp söylüyoruz. şu an gitar, bas, vokal ve bateri mevcut. 2. gitar veya saksafon çalmak istersen bize katılabilirsin. profesyonel değiliz ama pek amatör de sayılmayız.
  • gozyakansakiz  (25.08.18 02:40:25 ~ 03:37:49)
@gozyakansakiz ayy cok guzel olurmus aslinda ama bir gruba dahil olacak seviyede kesinlikle degilim, enstrumanlari da sattim zaten :( tuh

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 12:05:15)
Kadikoy de event yapalim sen de gel :)

  • sinx90  (25.08.18 12:22:56)
@sinx90 olur.

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 12:53:59)
Tuzla event yapalım bari istanbul’un en uzak ucu :)

  • Northern Mariner  (25.08.18 20:28:13)
Valla olur, zaten tuzla'ya tasinmayi planliyorum birkac ay icinde, on hazirlik olur :P

  • cansins beybi kolonya  (25.08.18 20:40:34)
Müzik, edebiyat tarzı spesifik olarak ilgilendiğiniz bir alan var mı? Bu tarz sanat dallarının ücretsiz veya makul ücretli atölyeleri, tanışma buluşma etkinlikleri illa ki vardır.

  • sevgikusunkanadinda  (25.08.18 20:52:03)